Najważniejsze atrakcje turystyczne w Holandii – musisz zobaczyć!

Zwiedzaliśmy już wspólnie najpopularniejsze obiekty sportowe w Holandii, przyszedł więc czas by poznać najczęściej odwiedzane atrakcje turystyczne w Holandii. Mając do dyspozycji dużą ilość czasu odwiedzić możemy miasta pełniące rolę zabytkowych, z pięknymi obiektami, możemy także cieszyć się urokami przyrody i poznać Holandię z zupełnie innej strony. Zwiedzanie tego kraju rozpoczniemy od Amsterdamu, jednego z najbarwniejszych miast Europy.

 

Wszystko co związane z Amsterdamem jest niezwykłe. Sieć kanałów przecinających miasto prezentuje nam krajobraz, jakiego nie spotkamy na całym świecie. Miasto to stało się także kulturalnym centrum Holandii, dając turystom dostęp do teatrów, orkiestr, baletów, muzeów, galerii. Świat sztuki miesza się tutaj z rozrywką, w której lubują się studenci oraz młodzi ludzie przybywający do miasta by odpocząć i cieszyć się swoim wiekiem. Atrakcje Amsterdamu idealnie dokumentują określenie europejskiej stolicy tolerancji i liberalizmu.

 

Każdy turysta odwiedzający Holandię udać powinien się do Goudy, niewielkiego miasteczka do którego każdego roku przybywa pół miliona turystów. Jak sami się zapewne domyślacie, historia tej miejscowości nierozerwalnie łączy się z serami, którym poświęcony jest cotygodniowy targ. Oprócz nich atrakcją Goudy jest budynek wagi, w którym ważono sery oraz masło. Odwiedzin powinniśmy także Sint Janskerk, którego witraże wprawią w zachwyt każdego odwiedzającego to miasto turystę.

 

Przenosimy się do Hagi, politycznej stolicy Holandii, krajobrazem mocno odbiegającej od pozostałych miast, które nie pełnią tak znaczącej roli administracyjnej. Miasto to jest siedzibą rządu, parlamentu, Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Niesamowicie nowoczesna architektura to pretekst do zwiedzania budynków administracyjnych. Jeśli zapragniemy odpocząć od zgiełku i szybkiego tempa życia w tym mieście odwiedzić możemy także rozległe parki, które pozwalają na chwilę relaksu.

 

Kolejnym krokiem w naszej podróży powinien być Rotterdam. Miasto portowe, według mieszkańców będące głównym ośrodkiem ekonomicznym całej Holandii. W mieście tym nie znajdziemy zbyt wielu zabytków, głównie ze względu na zniszczenia, jakie poczyniła druga wojna światowa. Sytuacja ma swoje niewątpliwe plusy, ciężko bowiem znaleźć w Holandii nowocześniejsze miasto, z przykuwającą wzrok architekturą i ogromnymi drapaczami chmur. Rotterdam to jedno z miast w których spędzić możemy kilka naprawdę fantastycznych dni.

 

Holandia to piękny kraj posiadający wiele wartościowych lokalizacji. Bez względu na to w którą stronę się udamy, liczyć możemy nie tylko na piękne widoki, atrakcyjną architekturę ale także wyjątkową kulturę mieszkańców, styczność z historią Holandii, w wielu miejscach połączoną z nowoczesnością i technologią. Przed wyruszeniem w drogę warto więc zapoznać się z możliwościami turystycznymi jakie spotkać możemy na swojej drodze. Podróż do Holandii zdecydowanie zapadnie nam w pamięć na długo.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń