Co jeść w podróży? Pewnych produktów zdecydowanie warto unikać!

Wybierając się w dalszą podróż, mając w perspektywie co najmniej kilka godzin spędzonych w busie, pamiętajmy o tym by właściwie dobrać skład naszych posiłków. Powinny one nie tylko dostarczyć nam odpowiedniej ilości energii, niezbędnych witamin ale przede wszystkim oszczędzić nam przykrych konwencji, spowodowanych złym doborem podróżnego menu. Czy musimy rezygnować ze wszystkiego? Większość z nas świetnie zna swój organizm, podstawowe zasady są jednak niezmienne.

 

Jedna reguła jest stała, niezmienna i zdecydowanie musimy jej przestrzegać. Alkohol w podróży to bardzo niepożądany produkt, szczególnie jeśli poruszamy się transportem publicznym. Nie tylko przeszkadza współtowarzyszom podróży lecz przede wszystkim stanowi duże zagrożenie dla naszego zdrowia, czasem życia. Jeśli więc zależy nam na tym by bezpiecznie dotrzeć do celu, spożycie alkoholu zdecydowanie musimy odłożyć na później.

 

Czego nie jeść w trakcie podróży?

 

Lista produktów nie jest co prawda długa, istnieje jednak kilka powodów dla których powinniśmy ich unikać. Przede wszystkim dotyczy to produktów moczopędnych, do których należą między innymi agrest, arbuz, truskawki, żurawina, gruszki jak również, co niejako oczywiste, czarna herbata, kawa oraz słodkie napoje gazowane. W tej kwestii uważać musimy wyjątkowo mocno, jak bowiem wiemy nie ma możliwości zatrzymywać się zbyt często na trasie.

 

Produkty powodujące wzdęcia oraz zaparcia to także częsty powód problemów w podróży. Długi czas spędzony w jednej pozycji, rzadkie postoje i wizyty w toalecie nie pomagają w rozwiązaniu sytuacji. Unikajmy więc żywności wysoko przetworzonej oraz tłustych potraw, czekolady, kalafiora, kapusty, fasoli, produktów mlecznych. Jesteśmy pewni, że nie chcecie by współtowarzysze podróży słuchali tego co dzieje się w Waszych jelitach. Niestety, odpowiedni dobór posiłków w drodze to wciąż dość częsty problem, lepiej jednak pokonać ją będąc lekko głodnym niż walczyć z dolegliwościami żołądkowymi.

 

Co zatem w podróży możemy zjeść?

 

Czas przejść do punktu, na który zapewne czekacie. Teoretycznie lista wymienionych przez nas do tej pory produktów wydawać by się mogło nie ma końca. Spokojnie, wciąż w podróży jeść możemy. Jak długą drogę mamy do pokonania? To podstawowe pytanie pozwoli nam na ustalenie ilości oraz zawartości koniecznych posiłków. Lekkie warzywa, owoce, zdecydowanie obrane, pozwolą nam na zaspokojenie objawów głodu. Lubimy kanapki? W większości przypadku wystarczą nam w zupełności.

 

Zabierzmy ze sobą także dużą ilość wody. Pozwoli nie tylko ugasić pragnienie lecz także strawić ostatni posiłek. Zastosujmy także znane wszystkim reguły żywieniowe. Jedzmy powoli, bez pośpiechu, regularnie, co jakiś czas, w niewielkich ilościach. Pamiętając o tych elementach nawet cięższe produkty nie powinny nam zaszkodzić. Jeśli wiemy, że podróż powoduje u nas różne komplikacje, warto także spytać o poradę lekarza. Na pewno pomoże dobrać odpowiednie suplementy, przydatne w drodze do celu.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń