Jak tanio podróżować po Niemczech? Nie zawsze wyjazd musi dużo kosztować

Dla wielu osób barierą nie do przejścia w kontekście podróżowania do Niemiec jest koszt związany z wyjazdem. Biorąc pod uwagę konieczność dotarcia do kraju między innymi busem, wyżywienie, ceny atrakcji turystycznych oraz komunikacji miejskiej okazuje się, że tydzień spędzony w Niemczech dla części osób może być nieopłacalny. Czy faktycznie nie możemy uniknąć zbyt wysokich wydatków? Jak się okazuje, jest to całkiem możliwe.

 

Zanim wyruszymy w jakąkolwiek podróż, jeszcze w domu zaplanować powinniśmy wszystkie oczekiwane oraz niespodziewane wydatki. Nigdy nie możemy pozwolić na to, by przebywając w innym kraju zabrakło nam środków do życia. Przede wszystkim, odłóżmy kwotę niezbędną by wrócić do Polski. Budżet, którego nie powinniśmy wykorzystywać bez względu na to jak dobry powód do tego znajdziemy. To nasze zabezpieczenie oraz gwarancja bezpiecznego powrotu do domu. Jeśli zaoszczędzimy, to tylko i wyłącznie z korzyścią dla nas.

 

Ile kosztuje transport w Niemczech?

 

W zależności od naszych oczekiwań, znaleźć możemy relatywnie tanie środki transportu. Kluczem do sukcesu jest wcześniejsze przygotowanie trasy podróży oraz żmudne czasem poszukiwania najlepszych rozwiązań. O ile lubimy ten styl przemieszczania się, spróbować możemy wykorzystania autostopu. Co ciekawe, szczególnie na długich trasach, istnieje duża szansa że spotkamy Polaków, którzy tym chętniej udzielą nam wsparcia. Nie jest to jednak najbezpieczniejsze rozwiązanie.

 

O wiele skuteczniejsze jest wykorzystanie w podróży serwisów działających na identycznej zasadzie jak Bla Bla Car. Podróżowanie w grupie, z kierowcą znalezionym w sieci, to coraz popularniejsza metoda stosowana już w całej Europie. Cel wycieczki zaplanować możemy o wiele wcześniej, dzięki czemu jeszcze przed wyjazdem z Polski znaleźć możemy osoby gotowe zabrać nas ze sobą do wyznaczonego miejsca. Tanio, relatywnie bezpiecznie, często spotkać możemy naprawdę sympatyczne osoby.

 

Jak zaoszczędzić na noclegu w Niemczech?

 

Po pierwsze, szukajmy okazji oraz promocji. Tych zazwyczaj nie brakuje. Wykorzystując chociażby serwisy takie jak Airbnb odnaleźć możemy wyjątkowe noclegi, w świetnych lokalizacjach oraz bardzo przystępnych cenach. Warto wykorzystać także liczne fora internetowe oraz media społecznościowe, w tym grupy na Facebooku, na których znajdziemy podpowiedzi oraz doświadczenia innych podróżujących. Warto wykorzystać sprawdzone wskazówki oraz wcześniej odwiedzane, polecane miejsca.

 

Oprócz transportu i noclegu zaoszczędzić możemy także na jedzeniu, niekoniecznie zmniejszając jego ilość. Restauracje to bardzo drogie rozwiązanie, w Niemczech znaleźć możemy wiele sklepów w których zaopatrzyć możemy się we wszystkie niezbędne produkty. Jeśli podróżujemy większą grupą dzielenie kosztów jedzenia pozwoli na kolejne oszczędności. Brak dużego budżetu nie musi jak widać zabierać nam przyjemności z podróżowania. Wiele osób lubi wręcz tego typu wyzwania, może warto więc spróbować?

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń