Jakie ubrania zabrać w podróż? Poradnik dla niezdecydowanych!

Wbrew pozorom dylemat ten dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Nie chodzi bowiem jedynie o styl, ale przede wszystkim wygodę oraz założenie, że nie zawsze znajdziemy miejsce w którym brudne ubrania możemy uprać. Z drugiej strony większość z nas nie chce zapewne dźwigać ze sobą kilku dużych walizek podróżnych, musimy więc tak zaplanować naszą garderobę by elementy z nią związane nie spędzały nam snu z powiek, stanowiąc problem większy niż w praktyce istnieje.

 

Aby właściwie zaplanować listę ubrać, jakie mamy zamiar zabrać ze sobą w podróż, przede wszystkim powinniśmy jasno ustalić w jakim celu udajemy się na wycieczkę. Inne elementy stają się niezbędne w trakcie zwiedzania Berlina czy Amsterdamu, inne natomiast w momencie gdy udajemy się w nieznane nam wcześniej holenderskie lasy. Istotny również jest fakt dotyczące tego jak spędzić chcemy czas wolny, odwiedzając popularną restaurację czy też wypożyczając quady na wieczorną wycieczkę.

 

Koszulka czy sweter?

 

Pamiętać musimy o tym, że pogoda lubi płatać nam figle. W ramach przygotowań sprawdźmy więc jaki klimat panuje w kraju do którego chcemy się udać. Bez względu na porę roku warto zabrać chociaż jedną ciepłą rzecz, w przypadku chłodnych nocy możemy nie znaleźć kocyka, który pozwoli nam delikatnie się rozgrzać. Nawet latem przygotujmy się więc na to, że temperatura może nas zaskoczyć.

 

Podobnie sprawa ma się z ubraniami przeciwdeszczowymi. Bez względu na to jak bardzo lubimy deszcz, spacer w przemoczonej koszuli nie należy do najprzyjemniejszych. Najczęściej wystarczy kurtka bądź bluza z kapturem, w skrajnych przypadkach zawsze możemy ratować się peleryną. Parasol co prawda może okazać się w tym przypadku najefektywniejszym rozwiązaniem, od nas samych zależy jednak czy wygodnie nam spacerować mając co najmniej jedną rękę zajętą. W przypadku śniegu sprawa wydaje co prawda jasna ale… tak, ciepła zimowa kurtka będzie rozwiązaniem idealnym. Jeżeli jednak udajemy się w mroźne rejony, ta porada może okazać się zbyt oczywista.

 

Czego zapomnieć nie możemy?

 

Nakrycie głowy. Element na który na co dzień nie zwracamy większej uwagi, w podróży okazać się może czymś więcej niż tylko gadżetem zajmującym miejsce w walizce. Zdecydować możemy się albo na słomiany kapelusz, idealny w słoneczny dzień albo wędkarski odpowiednik, pasujący szczególnie w momencie, gdy przemierzamy drogi do tej pory nieodkryte.

 

Dobierając kurtki, bluzy oraz spodnie pamiętajmy o dużej ilości kieszeni. Drobiazg, który niejednokrotnie uratował dzień podróżnikom. Wiele przedmiotów w trakcie wycieczki gdzieś schować musimy i nie mamy tu na myśli kompasu czy kawałka drewna do rozpalania ogniska.

 

Zwróćmy także uwagę na kolor naszych ubrań. Z założenia możemy wywnioskować, że jasne ubrania dość szybko się brudzą przez co ich ilość w naszej torbie powinna zauważalnie wzrosnąć. Lepszym rozwiązaniem jest więc zadbanie o dość ciemną odzież, na której nie będzie widać zbyt szybko trudów naszej podróży.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń