Komunikacja miejska w Niemczech, o czym powinniśmy wiedzieć?

Wybór właściwe firmy przewozowej, dzięki której dotrzemy do Niemiec to dopiero początek naszej przygody ze środkami lokomocji. Przebywając już na miejscu okazuje się, że nie tylko musimy wiedzieć w jaki sposób dostać się do miejsca w którym planujemy się zatrzymać, musimy także sprawnie poruszać się po mieście by dotrzeć do miejsca zatrudnienia, najważniejszych instytucji bądź atrakcji turystycznych, które w trakcie naszego pobytu planujemy odwiedzić.

 

Podróż pociągiem, tramwajem, autobusem a może… rowerem? O ile ostatnia opcja, szczególnie latem, wydaje się być bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, do większości miejsc chcielibyśmy dostać się szybko, sprawnie i bezproblemowo. Jeżeli mowa o najpopularniejszych środkach transportu w Niemczech, należą do nich tramwaj, autobus, metro oraz szybka kolejka miejska. Wybór zależy najczęściej od miasta w którym się znajdujemy bądź lokalizacji, do której staramy się właśnie dotrzeć. Im szybciej dowiemy się z jakich środków transportu warto korzystać, tym sprawniej dostaniemy się na miejsce.

 

Jaki środek komunikacji wybrać?

 

O ile wszystko zależy oczywiście od miasta w którym przebywamy oraz celu podróży, najszybszym sposobem dotarcia na miejsce jest S-Bahn, czyli wciąż mało popularna w naszym kraju szybka kolej miejska. Dzięki wyjątkowej szybkości, docierającej nawet do 100 km/h oraz niewielkiej liczbie przystanków na trasie, bardzo sprawnie przedostaniemy się z jednego końca miasta na drugi. Skorzystać możemy także możliwości jakie daje nam metro, w szczególności, że część stacji znajduje się pod ziemią, co mocno ułatwia uniknięcie ulicznego ruchu.

 

Ile kosztują bilety komunikacji miejskiej?

 

Możliwości zakupu biletów mamy wiele i praktycznie każdy, w dowolnym miejscu, może sprawnie wejść w ich posiadanie. Na stacjach kolejowych oraz w metrze znajdziemy specjalne automaty, dzięki którym praktycznie bez żadnych kolejek zakupimy nasze bilety. Dokonać tego możemy także przez Internet, co jest wyjątkowo intuicyjną formą, z bardzo prostymi płatnościami. W miastach znajdziemy także punkty sprzedaży biletów wraz z obsługą klienta, element ten nie powinien więc sprawić nam żadnego problemu.

 

Ceny komunikacji miejskiej w Niemczech nie są przesadnie drogie. Jak w każdym mieście Europy warto jednak z góry zaplanować naszą trasę oraz zapoznać się z możliwościami by nie tracić czasu, który określa nam zakupiony bilet. W większości lokalizacji jeden bilet pozwala na poruszanie się różnymi środkami transportu, mamy jednak jasno określony czas, w którym bilet możemy wykorzystać. Część biletów pozwala także na poruszanie się jedynie w wydzielonej strefie. Pamiętajmy, by taki bilet zawsze posiadać przy sobie, 40 euro za jazdę bez tego dokumentu to jednak odczuwalna kara.

 

Podróż pomiędzy miastami w Niemczech

 

Planując przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi miastami warto skorzystać z możliwości jakie oferują Ekspres Regionalny oraz Kolej Regionalna. To najszybsze środki komunikacji, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że zatrzymują się na wszystkich stacjach na swojej trasie, dodatkowo docierając także do obszarów podmiejskich, co umożliwi nam dostanie się chociażby do pracy znajdującej się dalej od naszego miejsca zamieszkania.

 

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń