Najlepsze prezenty dla podróżnika? Możesz go zaskoczyć!

Bez względu na okazję, czy to w kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia czy też bliskich urodzin, imienin, warto osobie kochającej podróże przygotować tematyczny prezent, który nie tylko sprawi dużo radości, będzie także przydatny i efektowny. Zazwyczaj poszukujemy pomysłów dość standardowych, powtarzalnych, tym razem postarajmy się jednak poszukać prezentów, które dla podróżnika będą przysłowiowym strzałem w dziesiątkę a nam dodadzą kilka punktów do sympatii.

 

1. Mapa świata z pineskami
Zdecydowany hit ostatnich miesięcy. Jeżeli znamy kogoś, kto odwiedził co najmniej dziesięć różnych krajów a w planach posiada ich co najmniej kilka razy tyle, prezent ten stanie się idealną pamiątką i swoistą galerią sukcesów. Im więcej pinesek, tym większy powód do dumy.

 

2. Przenośny router WIFI

Wyobrażacie sobie dzisiaj podróżowanie bez setek zdjęć umieszczanych na Facebooku, Instagramie, Snapchacie czy własnym blogu, którego podróżnik zapewne prowadzi? Niestety, nie wszędzie jesteśmy w stanie podłączyć się do lokalnej sieci, przenośne urządzenie pozwoli więc nam szybko i sprawnie rozwiązać problem.

 

3. Scyzoryk McGivera

Szwajcarski scyzoryk, który w czasach dzieciństwa był najczęściej tylko marzeniem, dziś natomiast stał się charakterystycznym atrybutem większości podróżników. Nawet jeśli nie będzie przydatny, wyobrażacie sobie podróżnika bez takiego wyposażenia? Możemy być pewni, że albo ucieszy albo rozbawi obdarowaną osobę.

 

4. Zdjęcia z Instagramu

Rasowy podróżnik prowadzi bardzo aktywne konto na Instagramie. Istnieją firmy, które specjalizują się w druku tego typu zdjęć, zamieniając je w piękne albumy bądź fantastyczne naklejki na lodówkę. O ile profil prowadzony jest dość aktywnie, tego typu prezent będzie najlepszą pamiątką z odbytych wypraw.

 

5. Książka podróżnicza

Wiele osób wybierając trasę swojej podróży stara się podążać przetartymi szlakami bądź poszukuje inspiracji, które pomogą wybrać miejsca zdecydowanie warte zobaczenia. Ciężko w tym temacie co prawda polecić jedną sprawdzoną pozycję, wybór jednak jest na tyle duży, że w pobliskiej księgarni na pewno znajdziemy coś interesującego.

 

6. Termos i kubek termiczny

Nawet jeżeli podróż odbywa się w celu biznesowym, sami dobrze wiemy jak ciężko czasem w trasie zjeść cokolwiek pożywnego. Nie zawsze też przemieszczając się z miejsca w miejsce mamy czas na to by udać się do restauracji, której często również… brakuje w okolicy. Termos pozwoli na posiadanie przy sobie ulubionej zupy, która na pewno doda sił na resztę drogi.

 

7. Dziennik podróży

Jeżeli brak akurat dostępu do sieci bądź obdarowywana osoba jest zwolennikiem standardowych, odręcznych notatek, taki dziennik pozwoli jej na zapisanie najważniejszych informacji i posiadanie ich zawsze przy sobie. Adres hotelu, najważniejsze atrakcje, wrażenia i wspomnienia, zawsze znajdzie się powód by zapisać coś ciekawego na kartach notesu.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń