Hotele w Holandii, jaką ofertę wybrać by było tanio oraz wygodnie?

Wybierając się w podróż do Holandii, w sytuacji gdy nie mamy możliwości noclegu u naszych znajomych, rozpoczyna się żmudne poszukiwanie właściwego hotelu, w którym będziemy mieli możliwość spokojnego spędzenia co najmniej kilku nocy. Z jednej strony najczęściej jest to tylko nocleg, w końcu całe dnie zamierzamy spędzać na zwiedzaniu, nie są więc potrzebne najwyższe standardy. Z drugiej jednak strony warto sprawdzić w jakich warunkach przyjdzie nam mieszkać.

 

Hotele w Holandii nie należą do najtańszych w Europie. Można wręcz śmiało stwierdzić, że planując dłuższy pobyt nastawić musimy się na spore wydatki. Odrobinę taniej wyjdzie pobyt poza największymi miastami, nadal jednak będą to zauważalne dla nas kwoty. W Amsterdamie koszt noclegu za dobę wynieść może średnio 175 euro, co daje nam drugi wynik wśród największych miast europejskich. Czy jesteśmy więc zmuszeni do wysokich kosztów? Niekoniecznie, warto poszukać również alternatyw.

 

Najlepsze noclegi w Holandii

 

Zacznijmy jednak od standardowych propozycji, jakie czekają nas w Amsterdamie, Bredzie czy Hadze. W samym Amsterdamie znajdziemy około 300 hoteli, wciąż powstają kolejne by obsłużyć napływające fale turystów. Jedną z popularniejszych sieci są hotele Mercure, w których ceny wahają się nawet w granicach 850 złotych za dobę. W zamian otrzymujemy jednak butikowy styl w Amsterdamie bądź bliskość plaży w Hadze. Pięciogwiazdkowe propozycje warte są swojej ceny.

 

Dużą popularnością w Holandii cieszą się także domy oraz apartamenty dostępne pod wynajem, tutaj musimy jednak nastawić się na minimum 7 dniowy pobyt. Ceny jak i otoczenie są tak różnorodne, że bez problemu dostosujemy lokalizację do naszych możliwości oraz oczekiwań. Od 6000 złotych za cały tydzień po 1400 złotych, co jest już bardzo atrakcyjną propozycją. Plusy? Fantastyczne widoki, niesamowite krajobrazy. Minusem najczęściej jest odległość od miasta, mając do dyspozycji samochód nie powinniśmy jednak być zawiedzeni.

 

Gdzie szukać najtańszych noclegów w Holandii?

 

Większość z nas poszukuje jedynie noclegu, miejsca w którym spędzimy kilka godzin w trakcie snu, na dalszy plan odstawiając standardy oraz wygodę. Wracamy do hotelu bądź hostelu jedynie po to, by odpocząć po wyczerpującym dniu. Gdzie więc warto się udać? W Holandii znajdziemy między innymi sieć hoteli Bastion, ponad 30 oddziałów, w których spędzimy noc nawet za 40 euro. Nie musimy także obawiać się warunków, które śmiało można polecić.

 

Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze schronisk młodzieżowych sieci StayOkay. Co prawda musimy się przygotować na nieznane nam towarzystwo w pokojach na przykład 8 osobowych, koszt noclegu zamyka się jednak już w kwocie 25 euro. Skorzystajmy także z możliwości jakie daje serwis Airbnb, w którym znajdziemy całkiem przyzwoite lokalizacje w fajnych cenach, szczególnie jeśli lubimy odkrywać zupełnie nowe dla nas obszary oraz poznawać bliżej mieszkańców Holandii. Możliwości jest wiele, bez problemu dostosujemy je do zasobności naszego portfela.

 

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń