Pamiątki z podróży do Niemiec i Holandii, co warto przywieźć do Polski?

Wybierając się w podróż do jakiegokolwiek kraju przede wszystkim planujemy pobyt, sposób wykorzystania wolnego czasu, im bliżej jednak momentu wyjazdu tym boleśniej zdajemy sobie sprawę z faktu, że za chwilę pozostaną nam tylko wspomnienia. Oprócz tego co zatrzymamy w naszej pamięci oraz na zdjęciach warto zaopatrzyć się w szereg pamiątek, różnego typu, które pozwolą nam na wracanie we wspomnieniach do najciekawszych momentów podróży.

 

Co zazwyczaj przywozimy ze sobą do Polski? Zdecydowana większość z Was decyduje się zapewne na zakup pocztówek, które stały się nieodzownym elementem każdej wycieczki. To swoisty must have, w przeciwnym wypadku nawet nasi znajomi nie uwierzą w to, że zwiedziliśmy i zobaczyliśmy tak wiele. Oprócz tego mamy jednak możliwość zebrania rzeczy nietypowych, niestandardowych, charakterystycznych dla danego kraju bądź po prostu dających nam poczucie, że patrząc na dany przedmiot wrócą wspomnienia.

 

Co warto przywieźć z Niemiec?

 

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że idealną pamiątką przywiezioną z Niemiec przede wszystkim będzie piwo. Według różnych danych ponad 6000 różnego rodzaju piw trafić może do naszego bagażu. Wybór jak widać jest ogromny i wcale nie taki oczywisty. Produkowane są także specjalne zestawy prezentowe, którymi obdarować możemy także najbliższych. Świetnym pomysłem będzie również kufel, bogato zdobiony, związany z tym regionem, który właśnie odwiedzamy.

 

Fajną i atrakcyjną pamiątką będą także wszelkiego rodzaju rękodzieła. Spotkamy ich mnóstwo na okolicznych targach, stoiskach z pamiątkami, sklepach ulokowanych czasem w miejscach najmniej oczywistych. Nie zawsze warto zaopatrywać się w nie w centrum dużych miast, te najpiękniejsze spotkamy na wsi, gdzie kultura i sztuka mieszają się bardzo mocno ze sobą. Taka pamiątka w przeciwieństwie do piwa zostanie z nami na zawsze, będąc idealnym uzupełnieniem wystroju mieszkania czy też półki z pamiątkami przywiezionymi z licznych podróży.

Idealna pamiątka z Holandii?

 

Jeżeli skorzystaliście już z naszego przewozu bus Polska Holandia i jesteście na miejscu, koniecznie trzeba rozważyć zakupu najbardziej charakterystycznej pamiątki z tego kraju w postaci chodaków. Kiedyś nosili je jedynie mieszkańcy wsi, dzisiaj to wdzięczny prezent i niezwykła pamiątka, prawie tak charakterystyczna jak figurka Wieży Eiffla przywieziona z Paryża. Mnogość rozmiarów i kolorów sprawia, że na pewno znajdziemy coś idealnie pasującego w nasze gusta.

 

Zdarzyło Wam się kiedyś przywieźć z podróży… magnesy? Także w Holandii to dość popularna pamiątka. Wiatraki, kamienice, napisy, różnego rodzaju wzory, to wszystko co możemy na nich znaleźć. Będąc w Holandii nie zapominajmy także o serach. Niekoniecznie tych kupowanych w markecie lecz specjalnych sklepach, w których wybór przyprawi nas o ból głowy. To jednak pamiątka obowiązkowa, w końcu nigdzie na świecie ser nie smakuje tak wyśmienicie jak w Holandii. Pomysłów na pamiątki jest na szczęście wiele, mamy nadzieję, że znajdziecie idealne dla siebie.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń