W podróży do Hannoveru, jak poznać to wyjątkowe miasto?

Dziś udajemy się do Hannoveru, miasta położonego w Dolnej Saksonii, nad rzeką Leine. Miasta, w którym zbędny staje się przewodnik, głównie za sprawą charakterystycznej czerwonej linii, przecinającej ulice, wskazującej trasę turystyczną dla przybyłych gości. Poruszając się wzdłuż niej odkryjemy niezwykłe zabytki oraz poznamy bardzo przyjazne osoby, gotowe umilić nam drogę uliczkami tego niezwykle popularnego miasta. Jakie tajemnice kryje w sobie Hannover?

 

Jeżeli wybieramy się do Hannoveru po raz pierwszy, warto przed podróżą zapoznać się z kilkoma faktami historycznymi dotyczącymi tego miasta. Jesteśmy pewni, że nie chcielibyście przeoczyć najważniejszych zabytków, których tutaj zdecydowanie nie brakuje. Jest to przede wszystkim jedno z największych i najważniejszych miast w Niemczech, głównie za sprawą znanego zapewne większości z Was lotniska, szkoły medycznej oraz uniwersytetów, które co roku przyciągają do siebie studentów z praktycznie całego świata.

 

Odrobina historii Hannoveru…

 

Zanim wyruszymy pomiędzy kolorowe uliczki, sprawdźmy co o Hannoverze przeczytać można w książkach historycznych. Pierwsze wzmianki o pierwszej osadzie położonej w tej lokalizacji pochodzą z XI wieku, dotyczą natomiast wioski o nazwie Honovere, oznaczającej bezpośrednio „wysoki brzeg rzeki”. Dzięki bardzo szybkiemu rozwojowi, szczególnie w dziedzinie handlu, miasto zaczęło się rozrastać stając się z czasem stolicą nieistniejącego obecnie państwa niemieckiego, czyli Hanoweru.

 

Aby na własnej skórze poczuć ślad historii udajemy się na Altstadt czyli Stare Miasto. Z każdej strony rozciągają się urokliwe kamieniczki i gotyckie kościoły, przyciągające wzrok oraz kolejki turystów. Licząc na przepiękne widoki kierujemy się do Starego Ratusza, położonego nad wodą, wyglądającego majestatycznie o każdej porze dnia. W Hannoverze nie brakuje także pałaców, z których jeden stanowi siedzibą królewską, drugi natomiast jest siedzibą rodu Wangenheim.

 

Schodząc z turystycznego szlaku.

 

Hannover to nie tylko historia, to także nowoczesność, określana między innymi poprzez miano sportowej stolicy Niemiec oraz liczne targi, począwszy od specjalistycznych, kończąc na Targach Bożonarodzeniowych. Międzynarodowy styl tego miasta sprawia, że praktycznie w każdym zakątku odkryjemy coś nowego, wartego zobaczenia i uwiecznienia. To miasto tętni życiem co sprawia, że praktycznie każdy znajdzie dla siebie odpowiednią rozrywkę. Jeśli będziemy mieli szczęście, natrafimy między innymi na międzynarodowy konkurs pokazu sztucznych ogni i możemy zapewnić, tych kilkanaście minut jest w stanie zapierać dech w piersi.

 

Jeśli jesteśmy zapalonymi kibicami piłkarskimi bądź po prostu lubimy oglądać piękne stadiony, warto odwiedzić HDI Arena, miejsce które w 2006 roku gościło najlepszych piłkarzy świata. Także podróżując w celach biznesowych nie tylko znajdziemy dla siebie odpowiednich partnerów, natrafimy także na ekskluzywne hotele oraz restauracje, które umilą nam spędzany w Hannoverze czas.

 

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń