Podróż do Niemiec – jakie miasta warto zobaczyć?

Kraj naszych zachodnich sąsiadów to połączenie bogatej historii, turystycznych szlaków oraz nowoczesności, wdzierającej się powoli do domów mieszkańców. Decydując się na podróż do Niemiec będziemy mieli okazję odwiedzić niesamowite miasta, zapierające dech w piersi wsie oraz poznamy niezwykłą kulturę, która mocno zmieni obraz, jaki znamy jedynie z książek historycznych. W każdej lokalizacji natrafić możemy na atrakcje, które pozostają w pamięci na długo, budując wizerunek kraju zróżnicowanego, tak odmiennego na każdym etapie wycieczki. Jakie miasta warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

 

Swoje kroki już na początku kierujemy do Berlina, stolicy Niemiec, bez którego odwiedziny u naszych zachodnich sąsiadów nie byłyby kompletne. Będąc już na miejscu dotrzeć musimy przede wszystkim na Wyspę Muzeów. To jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych na świecie, w skład którego wchodzi Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa oraz Stare Muzeum. Bez względu na nasze zainteresowanie sztuką miejsce to pozostawia po sobie niezapomniane wspomnienia.

 

Planując odpoczynek na łonie natury udać powinniśmy się nad Jezioro Bodeńskie, na którym znajdziemy niesamowicie piękną wyspę Mainau. Lokalizacja ta, znajdująca się u podnóży Alp, z wyjątkowym widokiem na górskie szczyty, to przede wszystkim atrakcyjne wizualnie ogrody, wśród których czas mija niezauważony. Ponad milion turystów trafiających tutaj każdego roku to wystarczająca rekomendacja tego miejsca.

 

Na naszym szlaku kolejnym przystankiem staje się Zamek Heidelberg, położony w jednym z najpiękniejszych miast Niemiec. Urok tego miejsca związany jest z faktem, że jako jedno z niewielu miejsc w tym kraju nie zostało ono zniszczone w trakcie II wojny światowej. Z ciekawostek wartych wspomnienia, w murach zamku znajdziemy Wielką Beczkę, największą na świecie beczkę do wina oraz bardzo osobliwe, niespotykane nigdzie indziej Muzeum Aptekarstwa.

 

Jeśli jesteście zwolennikami legend oraz tajemnic, obowiązkowo udać musicie się nad Skałę Lorelei. Miejsce to znajdziemy na Renie w okolicy Sankt Goarshausen. Z lokalizacją tą wiąże się opowieść o Skarbie Nibelungów, przynoszącemu śmierć każdemu kolejnemu właścicielowi. Historia ta to jeden z najczęściej powtarzanych wątków we wszystkich pieśniach oraz legendach w kulturze niemieckiej. Miejscowi przewodnicy zapewne są w stanie opowiedzieć niejedną ciekawostkę związaną z historią tego miejsca.

 

Na sam koniec wracamy ponownie do Berlina, głównie po to by obejrzeć pozostałości Muru Berlińskiego. Zbudowany w 1961 roku podzielił Berlin na dwie części, stając się symbolem podziału kraju. Od 1990 roku, w którym to nastąpiło połączenie Niemiec, zachowała się jedynie niewielka część granicznych umocnień. Obecnie znajduje się tam East Side Gallery. Na odcinku 1,3 metra ponad 1200 artystów z całego świata pozostawiło po sobie dzieła stanowiące komentarz do historycznych wydarzeń politycznych.

 

Wymienione atrakcje to tylko część z niezwykle barwnych tras turystycznych na terenie Niemiec. Liczba miast, urokliwych zakątków oraz historii godnych opowiedzenia sprawia, że jeszcze nie raz wrócimy do planowania naszej trasy w zupełnie odmienny sposób.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń