Podróż z Polski do Eindhoven – miasto ciekawe dla turysty?

Co ciekawego zobaczyć można w Eindhoven? Według wielu, praktycznie nic. Miasto to powszechnie uznawane jest za dość nudne, bez duszy, bez polotu. Nie jest pierwszym wyborem turysty, wybierającego się w podróż z Polski do Holandii. Nie jest także drugim wyborem. Ani trzecim. Jak się jednak okazuje, nie zawsze warto słuchać opinii, warto natomiast samemu wybrać się do Eindhoven i ocenić czy był to faktycznie błędny wybór. Sprawdźmy więc czy miasto to może zaoferować nam coś ciekawego…

 

Eindhoven to miasto w którym zderzają się dwa zupełnie odmienne światy. Z jednej strony centra biznesowe, ogromne wieżowce, pasaże handlowe. Z drugiej natomiast niewielkie domy, wręcz schowane w cieniu sklepiki oraz skromne osiedla. Sprzeczności trafiają się tutaj praktycznie na każdym kroku. To prawdopodobnie pierwszy, choć nie ostatni, element przeczący opinii mówiącej o nudzie w mieście. Pewna monotonia zakłócana jest bowiem zaskakującymi nas elementami, charakterystycznymi dla południowej części Holandii.

 

O turystyczny charakter metropolii zdecydowanie walczą hotele, oferując coraz ciekawszą i bardziej rozbudowaną bazę noclegową. Wyłączając momenty, gdy swoje mecze piłkarskie rozgrywa miejscowy PSV, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego dla nas miejsca. Warto jednak pamiętać, że noclegi w Eindhoven nie należą do najtańszych, głównie ze względu na obecność sieciowych hoteli, żądających w zamian za wyższy standard dość wysokich cen. Jeżeli nie jesteśmy gotowi na tego typu wydatki, udać możemy się na przedmieścia, gdzie bez problemu znajdziemy co prawda mniejsze, lecz zdecydowanie tańsze ośrodki.

 

Decydując się na podróż z Polski do Eindhoven warto wybrać termin pokrywający się z jednym z większych wydarzeń odbywających się w tym mieście. To idealny sposób by poznać to miejsce z zupełnie innej strony. Bez względu na nasze zainteresowania odwiedzić powinniśmy Dutch Design Week oraz Glow: Forum of Art and Light in Architecture. To wyjątkowe eventy, dzięki którym poznamy dość nietypowe odmiany sztuki holenderskiej. O ile jednak posiadamy choć odrobinę zainteresowań artystycznych, jest to dla nas pozycja obowiązkowa.

 

Udać się powinniśmy także do galerii oraz muzeów, gwarantujących sztukę na najwyższym możliwym poziomie. Spotkamy tutaj zarówno galerię sztuki nowoczesnej jak i muzeum prezentujące historię holenderskiej motoryzacji. Jeśli Eindhoven zainteresuje nas odrobinę bardziej bądź też obiecamy sobie by poznać je od podszewki, zdecydowanie wybrać powinniśmy się do Historic OpenAir Museum. Mało? Wybrać możemy się także do… muzeum żarówek.

 

Eindhoven to miasto w którym co prawda nie spędzimy tygodni wypełnionych codziennymi atrakcjami, nie powinniśmy jednak narzekać na nudę, zarzucaną temu miastu przez część powracających turystów. W praktyce każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na zainteresowania czy charakter, zainteresowanie aktywnym czy też spokojnym spędzaniem czasu. Może więc warto właśnie tam wybrać się w najbliższym czasie?

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń