Podróże sposobem na życie? Tak, to jest możliwe!

Kto z nas jeszcze w czasach dzieciństwa nie marzył o dalekich podróżach, zwiedzaniu najdalszych zakamarków świata i poznawaniu obcych kultur? Zapewne duża część z Was czytała o przygodach Tomka Wilmowskiego w powieściach Alfreda Szklarskiego. Wycieczki w najdalsze zakątki naszego globu wydawały się wtedy tematem odległym, wręcz nierealnym a marzenia o pełnych niespodzianek wycieczkach dla większości z nas zostały po prostu marzeniami. Są jednak osoby, które postanowiły porzucić wygodne życie i udać się w podróż w nieznane.

 

O tym, że podróże kształcą, przekonywać nie musimy. Wielu naszych klientów udaje się do Niemiec czy Holandii głównie w celach turystycznych, nastawiając się na poznanie krajów zupełnie im obcych, przebywanie w odmiennej kulturze i dotarcie tam, gdzie niewielu Polaków miało okazję. Wszak nawet Niemcy, kraj w którym spotkanie naszego rodaka jest zadaniem relatywnie prostym, kryją w sobie miejsca odwiedzane niezwykle rzadko. Nawet jeżeli nie planujemy poświęcić całego życia podróżom może warto więc choćby krótki urlop przeznaczyć na wycieczkę w nieznane?

 

Namiastka przygody w… blogosferze

 

Chcąc poczuć klimat podróży w obce nam rejony warto zajrzeć do kilkunastu naprawdę świetnie prowadzonych blogów podróżniczych, w których to autorzy opisują miasta i państwa, do których udało im się dotrzeć. Począwszy od artykułów typowo turystycznych, nastawionych na piękne zabytki, atrakcyjne hotele i wycieczkę z aparatem w ręku po podróże iście survivalowe, z ogromną przygodą w tle.

 

Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji śledzić blogów podróżniczych warto zajrzeć choć na chwilę na podroznicy.com.pl, loswiaheros.pl, paragonzpodrozy.pl czy też livealife.pl. Każdy z nich prezentuje inne style, daje nam jednak namiastkę tego jak wygląda życie na walizkach. Zanim więc sami zdecydujemy się na pozostawienie własnego dobytku i podróż busem dookoła świata, warto sprawdzić jak z większością problemów na jakie napotkamy poradzili sobie inni.

 

Czy podróżowanie jest właśnie dla mnie?

 

Słuchając opowieści naszych klientów wiemy, że wymaga ono przede wszystkim odwagi. O ile jednak czeka nas niewielka wycieczka do jednego z głównych miast Niemiec bądź Holandii, nie musimy przejmować się większością problemów i kwestii wymagających rozwiązania. Jeżeli jednak planujemy zwiedzić te kraje wzdłuż i wszerz, zazwyczaj zbaczając z jasno wytyczonych szlaków, mimo spontanicznej natury warto zaplanować kilka istotnych elementów takich jak chociażby… fundusze.

 

Historie osób, które dotarły na kraniec świata bez grosza w portfelu co prawda poruszają, musimy jednak odpowiedzieć sobie czy jesteśmy gotowi na życie w skrajnych warunkach. Zanim więc zaczniemy wytyczać sobie ambitne szlaki warto w pierwszej kolejności odbyć kilka krótkich podróży, stopniując przede wszystkim trud jaki musimy ponieść w ich trakcie. Jeżeli po ich zakończeniu nadal ciągnęło będzie nas w świat, nic nie stoi na przeszkodzie zacząć spełniać marzenia z dzieciństwa i docierać tam gdzie tylko zapragniemy.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń