Przewozy z Polski do Amsterdamu – gdzie warto się udać?

Jak na stolicę Holandii przystało, Amsterdam przyciąga turystów różnorodnością i mnogością możliwości. Zapierające dech w piersiach kanały, wiekowe kościoły oraz muzea, które potrafią przyciągnąć do siebie również osoby na co dzień niezainteresowane sztuką. Tuż obok znajduje się znana na całym świecie dzielnica czerwonych latarni, co zdecydowanie podnosi zróżnicowanie tego niesamowitego miasta.

 

Wybierając przewozy z Polski do Amsterdamu pamiętać musimy, że miasto to ukaże nam swoje dwa oblicza. Tak różnorodne choć uzupełniające się nawzajem tworząc wyjątkową mieszankę wartą zobaczenia. Pierwsze okrzyki zachwytu czekają nas w momencie dotarcia nad kanały, okalające miasto niczym wąskie uliczki. Połączenie lądu i wody wkomponowane w codzienne życie tej metropolii to przedmiot wielu turystycznych opowieści. Wenecja Północy, nazwa nadana nieprzypadkowo. Połączenie aż 160 kanałów tworzących system Grachtengordel to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji całej Holandii.

 

Gdzieś pośrodku kanałów, pomiędzy wodą oplatającą miasto znajduje się plac Dam, położony pomiędzy dwoma tamami na rzece Amstel. To początek podróży po przeszło 700 zabytkach, których zobaczenie w całości praktycznie graniczy z cudem. Zanim więc udamy się na wycieczkę po Amsterdamie warto wcześniej zapoznać się z wszystkimi możliwościami, planując jednocześnie naszą drogę w zależności od posiadanego czasu oraz naszych zainteresowań.

 

Zacznijmy więc od Pałacu Królewskiego, historycznej siedziby władz miasta. Dziś to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych, rezydencja rodziny królewskiej, na co dzień jednak skupiona na prezentowaniu swych wnętrz odwiedzającym. Kolejny krok to Oude Kerk, najstarszy kościół jaki znaleźć możemy w Amsterdamie. Co ciekawe, znajduje się on w samym centrum dzielnicy czerwonych latarni, co delikatnie kłóci się z jego rysem historycznym.

 

Jeśli nie zabytki to może muzea? Ponad 50 miejsc, w których zebrane zostały największe dzieła wspaniałych artystów. Muzeum van Gogha, Dom Rembrandta czy też Muzeum Narodowe to obowiązkowe punkty na trasie naszej wycieczki. Co najmniej kilka dni potrzeba nam by zobaczyć najpiękniejsze obrazy jakie kiedykolwiek namalowano, a to przecież nie koniec podróży…

 

Odchodząc odrobinę od kultury i sztuki trafiamy na zupełnie inną, tak odmienną część Amsterdamu. Muzeum Marihuany, Haszyszu i Konopii czy też odważne Muzeum Seksu to miejsca często wybierane przez turystów odwiedzających Holandię. Kierujemy się więc do tej odrobinę mroczniejszej, choć niezwykle rozpoznawalnej części miasta jaką jest dzielnica czerwonych latarnii. Symbol Amsterdamu i miejsce masowych wycieczek studentów z całej Europy.

 

Podróżując po Amsterdamie pamiętajmy także, że jest to miasto opanowane przez komunikację rowerową. Różnego rodzaju statystyki donoszą, że jest ich w tym mieście aż 900.000 a więc więcej niż oficjalna liczba mieszkańców. Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych pozwala na szybkie przedostanie się w różne części miasta, dzięki czemu w krótszym czasie zwiedzimy to niezwykle malownicze miasto.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń