Przewozy z Polski do Dortmundu – co zwiedzić, co zobaczyć?

Planując podróż do jakiegokolwiek niemieckiego miasta warto zaopatrzyć się w kieszonkowy przewodnik oraz niezbędną wiedzę na temat planowanej trasy zwiedzania. Te dwa elementy wystarczą by cieszyć się naszym wyjazdem oraz nie tracić czasu na zbędne poszukiwanie miejsc wartych odwiedzenia. Wybierając się do Dortmundu w zależności od ilości dni zaplanowanego pobytu możemy albo odwiedzić wszystkie istotne zabytki albo pojechać do kilku obowiązkowych punktów podczas podróży do tego miasta. Jakie elementy zrobią na nas wrażenie?

 

Bez względu na to czy jesteśmy fanami piłki nożnej czy też nazwa Borussia nie ma dla nas żadnego znaczenia warto wybrać się na Dortmund Signal Iduna Park by zobaczyć największy w Niemczech stadion piłkarski, Westfalenstadion. Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że jest to szósty największy tego typu obiekt w Europie, bez względu więc na nasze zainteresowania powinien zrobić on niesamowite wrażenie swoim ogromem oraz architekturą.

 

Znajdując się w tak niewielkiej odległości od Westfalenpark warto wybrać się na krótki chociażby spacer by podziwiać niesamowite tereny rekreacyjne, pokryte między innymi przez boiska piłkarskie, boiska do siatkówki czy też liczne place zabaw. Uroku temu miejscu nadaje także wysoka wieża, na której szczycie znajdziemy urokliwą restaurację. Widok na Dortmund w tym miejscu zdecydowanie wart jest poświęconego czasu.

 

Jeśli poszukujemy odrobinę wrażeń zdecydowanie warto odwiedzić miejscowe ZOO. Czas w tym miejscu mija niezauważony a możliwość podziwiania wielbłądów, pingwinów, wybiegów z tygrysami oraz lwami czy też majestatycznych żyraf jest nie do przecenienia. Jeśli w podróż do Dortmundu wybraliśmy się całą rodziną, razem z dziećmi, wizytą w ZOO będą zachwycone.

 

Kolejnym przystankiem w Dortmundzie powinno być Muzeum Browarnictwa, miejsce w pełni zrozumiałe biorąc pod uwagę niemieckie zwyczaje oraz kulturę. Historyczne maszyny, dwie sale wypełnione ciekawostkami, kadzie, beczki i inne elementy związane z produkcją piwa skutecznie przykuwają uwagę oraz stanowią ciekawe oderwanie od standardowych w przypadku tego typu wycieczek zabytków.

 

Jeśli natomiast interesuje nas bardziej tradycyjne zwiedzanie, wycieczkę pod Dortmundzie warto rozpocząć od trzech bardzo charakterystycznych kościołów. Kościół św. Rajnolda, św. Piotra oraz kościół Mariacki. Wszystkie odznaczają się niebywałą estetyką architektoniczną oraz ołtarzami, które zainteresowanym osobom na długo pozostaną w pamięci. Niebywałą zaletą kościoła św. Rajnolda jest wieża z tarasem widokowym, z którego miasto wygląda wyjątkowo interesująco.

 

Pozostając w klimacie wyjątkowej architektury, udać powinniśmy się do Opery Dortmundzkiej oraz Dortmundzkiej Sali Koncertowej. Dwa wyjątkowe miejsca, choć nie każdemu mogą przypaść do gustu. Naszą podróż zakończyć możemy w Muzeum Prześladowań, które zbudowane zostało na terenie dawnego więzienia, dając nam sporą dawkę rysu historycznego związanego nie tylko z Dortmundem ale także całymi Niemcami.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń