Podróż z Polski do Hagi – miejsca które warto odwiedzić!

Wybierając się do Holandii wielu turystów jako miejsce docelowe obiera Amsterdam, stolicę nie tylko administracyjną lecz także centrum rozrywkowe dla przyjezdnych. Zupełnie inny kierunek, wart zaproponowania oraz rozważenia, dotyczy Hagi, miasta w którym swoją siedzibę ma parlament, rząd, ministerstwa oraz Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Wybierzmy się więc na krótką wycieczkę po Hadze odwiedzając te najpopularniejsze, jak i te czasem zapomniane atrakcje turystyczne.

 

Haga nie jest miastem, które już przy pierwszym kontakcie potrafi urzec swoją estetyką, nie zapiera tchu w piersi, nie wywołuje okrzyku zachwytu. To miejsce przesiąknięte polityką, zamieszkałe głównie przez cudzoziemców. Kto by przypuszczał, że w Hadze znajdziemy 86 ambasad oraz 46 konsulatów? Planując nasz szklak turystyczny możemy jednak spróbować odwiedzić je wszystkie, co przy dłuższym pobycie nie jest zadaniem niewykonalnym.

 

Naszą podróż rozpoczynamy jednak w miejscu, które stało się centrum wycieczek większości przyjezdnych. Trafiamy bowiem pod parlament Binnenhof, potężnie wyglądający zamek, przy którym warto się zatrzymać by choć przez chwilę podziwiać tak okazałą budowlę. To tutaj skupia się główne życie polityczne Holandii. To tutaj mieszczą się siedziby premiera oraz Ministerstwa Spraw Publicznych.

 

Odwiedzając Hagę, bez względu na swoje zainteresowania artystyczne, warto skierować swoje kroki ku Królewskiemu Gabinetowi Malarstwa. Nie jest to może najbardziej okazały budynek jaki spotkać możemy na swojej drodze jednak kryje on w sobie dzieła sztuki, jakich nie powstydziłoby się żadne muzeum na świecie. Znaleźć w nim możemy dzieła Rembrandta, Johannesa Vermeera, Jana Steena czy też Fransa Halsa.

 

Wyruszamy dalej, głównie po to by już za chwilę znaleźć się na ulicy Lange Voorhoot. Najstarsza, najbardziej reprezentatywna część miasta odznacza się wyjątkowymi budowlami, wśród których odnajdziemy pałace, kamienice oraz wspominane wcześniej siedziby ambasad. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami miejsc wyjątkowych, zajrzeć powinniśmy do najmniejszego domu w mieście, który liczy sobie zaledwie 1,83 metra szerokości.

 

Naszą podróż po Hadze kończymy natomiast w Pałacu Pokoju, miejscu w którym swoją siedzibę mają Stały Trybunał Arbitrażowy oraz Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Miejsce niezwykłe, ze względu na swoje przeznaczenie uznane jako symbol międzynarodowego pokoju.

 

Warto wspomnieć także kilka informacji praktycznych, dotyczących przede wszystkim cen wspominanych wcześniej atrakcji. Planując zwiedzanie całego miasta warto zaopatrzyć się w całodniowy bilet komunikacji miejskiej, który kosztuje 5,5 euro. Jeśli po drodze naszej wycieczki znajdują się muzea, musimy być przygotowani na wydatki od 4 do 7 euro. Nie są to jednak ceny, które mogłyby odstraszyć potencjalnych zwiedzających.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń