Kilka przydatnych porad w trakcie podróży do Niemiec i Holandii

W jakim celu wybierasz się za granicę? Jeżeli zawodowo, część z tych porad może okazać się dla Ciebie niezbyt przydatna ale… czy podróż służbowa wyklucza odrobinę przygody? Często rozmawiając z naszymi pasażerami zebraliśmy kilka bardzo przydatnych porad, których oni sami udzieliliby osobom rozpoczynającym swoje zagraniczne wojaże. Zebraliśmy także nasze doświadczenia licząc, że pomogą Wam w pełni czerpać radość z wycieczki.

 

Większość porad zawsze będzie uniwersalna. W końcu nie znając celu podróży, planowanej lokalizacji, zasobności portfela ciężko jest doradzić coś bardzo precyzyjnego. Niektóre elementy łączą się jednak w całość, pozwalając przeżywać przygody, jednocześnie pozostając w pełni bezpiecznym jak również odwiedzając wcześniej zaplanowane miejsce tak by nie przegapić najbardziej istotnych punktów podróży. W jej trakcie odrobiny zboczymy z ustalonej trasy ale o tym zdecydowanie już za chwilę…

 

O czym pamiętać w podróży?

 

Przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo. Od transportu po każdy kolejny dzień spędzony za granicą. W pełni spontaniczne podróże warto więc pozostawić osobom o wiele bardziej doświadczonym. Jeżeli zaczynamy dopiero nasze wyjazdy pamiętajmy o ubezpieczeniu, i wyborze środka transportu. Gorąco polecamy przewozy do Niemiec z firmą Luxada … taka mała autoreklama ;). Dodatkowo zapewnijmy sobie odpowiednie środki do życia oraz poznajmy chociaż kilku podstawowych zwrotów w miejscowym języku by szybko poradzić sobie z sytuacją awaryjną. Chwilę później możemy już oddać się przygodzie.

 

Chociaż warto jeszcze przed wyjazdem ustalić jakikolwiek plan podróży, nie warto także trzymać się kurczowo sztywno wytyczonego szlaku. Zazwyczaj jest tak, szczególnie w przypadku największych miast Holandii czy Niemiec, że najpopularniejsze atrakcje są wyjątkowo oblegane. Czasem to właśnie w bocznych uliczkach znajdziemy wyjątkowe atrakcje, zabytki, miejsca choć często niezauważane, piękne same w sobie. Idealne chociażby do fotografii, innej niż tysiące zdjęć znajdowanych w sieci.

 

Jak podróżować by czerpać jak najwięcej?

 

Wstawaj skoro świt. Wiemy, nikt tego nie lubi. W podróży nie ma jednak czasu na spanie. Czasem wschód słońca w Amsterdamie czy na obrzeżach Monachium potrafi wprawić w osłupienie. Pamiętając o względach bezpieczeństwa, postarajmy się także poznawać lokalnych mieszkańców. Szczególnie, jeżeli podróżujemy wśród wsi i małych miasteczek, często zostaniemy bardzo serdecznie przywitani. Zazwyczaj rozmowy takie są w stanie przynieść nam większą wiedzę o danym regionie niż najlepsze nawet przewodniki.

 

Obserwujmy dokładnie nasze otoczenie. Często bowiem to właśnie szczegóły okazać mogą się najpiękniejszą pamiątką z podróży. Pozwoli nam to również wykonać tysiące wspaniałych fotografii. Nie istnieje lepsza pamiątka niż własnoręcznie wykonane zdjęcia, pozwalające nam powrócić do niemieckich landów czy pól tulipanów w Holandii. Starajmy się czerpać z podróży busem do Holandii jak najwięcej, istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że po raz drugi nie wrócimy do tego samego miejsca. Warto więc zapamiętać je na dłużej.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń