Tulipany w Holandii czyli wyruszamy śladami wyjątkowej atrakcji

Jeśli zapytamy dowolną znaną nam osobę o jedną z największych charakterystycznych atrakcji Holandii, prawdopodobnie od większości z usłyszymy, że są to tulipany. Stały się tak jednoznacznie kojarzone z tym krajem jak polskie pierogi, co nie jest porównaniem wcale bezzasadnym. Wiele osób podróżuje do Holandii głównie po to, by zobaczyć ogromne pola tulipanów bądź odwiedzić jeden z dużych festiwali związanych tymi właśnie kwiatami.

 

Atrakcja ta ma jednak jedną, niezaprzeczalnie dużą wadę. Jest niezwykle krótkoterminowa co oznacza, że na wycieczkę do Holandii wybrać musimy się pomiędzy marcem a majem. Jeśli mamy być precyzyjni, najlepiej zrobić to w połowie kwietnia, szczególnie w momencie gdy zależy nam na odwiedzinach największych pól tulipanów w Holandii i zapewniamy, jest to efekt zdecydowanie wart długiej podróży, w którą najlepiej wybrać się zamawiając bus do Holandii. Opis wrażeń z wizyty bez problemu znajdziecie przeszukując w tym celu Internet.

 

Gdzie w Holandii warto odwiedzić tulipany?

 

Naszym celem od początku powinny być ogrody Keukenhof. To zdecydowanie największa wiosenna atrakcja Holandii, licznie odwiedzana przez turystów z całego świata. Znaleźć je możemy w miejscowości Lisse, do której dotrzemy już po drodze czując niewielką namiastkę tego, co czeka nas w środku. Cały teren to powierzchnia ponad 32 hektarów, na których mieści się ponad 7 milionów tulipanów, narcyzów, krokusów i innych, zapierających dech w piersi kwiatów, z mnóstwem przyciągających wzrok kolorów.

 

Jednym z najważniejszych elementów związanych z Keukenhof są tak zwane ogrody inspirujące. Stworzone po to, by podsuwać pomysły, natchnąć do aranżacji własnego ogrodu, urządzone w kilku różnych stylach. Prawdziwa uczta dla każdego, kto marzy o własnej przestrzeni idealnie zagospodarowanej, wśród tysięcy kwiatów. Tematy przewodnie są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie dla siebie ten jeden zachwycający element, który zatrzyma go przy aranżacji na dłużej.

 

Dlaczego warto zobaczyć tulipany właśnie w Holandii?

 

Nie odkryjemy wielkiej tajemnicy mówiąc o tym, że to właśnie tutaj ich ilość przyprawia o zawrót głowy. Pola tulipanów ciągną się w nieskończoność, niosąc za sobą spokój, harmonię i podziw dla przyrody. Dodatkowe wrażenie robi sposób zwiedzania, złym pomysłem będzie bowiem wybranie się na wycieczkę samochodem. Zdecydowanie warto wybrać się rowerem, który pozwoli nam zatrzymać się na chwilę, odpocząć, podziwiać i zwiedzać. Można wyobrazić sobie lepiej spędzony czas?

 

Tulipany w Holandii kwitną w bardzo różnych okresach, każda odmiana o innej porze, dlatego też często spotkamy zupełnie inne widoki w odstępach zaledwie kilkutygodniowych. Najstarsze odmiany tulipanów w tym miejscu sięgają 1593 roku, obecnie już nie istnieją. Zazwyczaj polecamy duże, mocno turystyczne miasta, dzisiaj jednak zachęcamy by wiosnę spędzić w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, wśród tysięcy tulipanów, chociażby w trakcie rowerowej wycieczki.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń