Ubezpieczenie turystyczne, co powinniśmy wiedzieć przed podróżą?

Jeżeli w jakikolwiek sposób zastanawiacie się czy wybierając się w podróż, bez względu na odległość, niezbędne jest Wam ubezpieczenie, możemy od razu rozwiać Wasze wątpliwości. W trakcie pobytu w jakimkolwiek kraju zawsze przydarzyć mogą się niespodziewane wypadki, na które nie mamy najmniejszego wpływu. Zazwyczaj nie jest ono prawnie wymagane, pamiętajmy jednak, że chroni ono przede wszystkim nas i to z tego względu powinniśmy o nie zadbać.

 

Podróż bez ubezpieczenia jest ryzykowna. Bez względu na to czy wybieramy się do Niemiec lub Holandii w celach turystycznych czy też planujemy podjąć pracę, musimy zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw i zagrożeń jakie na nas czekają. Co istotne, ubezpieczenie chroni przed sporymi wydatkami na leczenie w sytuacji gdy takowego zabezpieczenia nie posiadamy. Zazwyczaj koszta znacznie przewyższają większość oferowanych polis ubezpieczeniowych, dodajmy je więc do naszej obowiązkowej listy zadań.

 

Dlaczego powinniśmy się ubezpieczyć?

Wspominaliśmy o kosztach, czas więc podać dokładniejsze dane. Wydatek związany z ubezpieczeniem czteroosobowej rodziny to około 2% ceny wycieczki czyli w praktyce bardzo niewiele. Zazwyczaj kwoty te nie są bardzo odczuwalne, już ten fakt powinien zatem sprawić, że pytanie o ubezpieczenie będzie pytaniem retorycznym. Cena nie powinna przekroczyć 200 – 300 złotych, chociaż liczba warunków jest dość duża, jest to więc kwota orientacyjna.

 

Dla porównania jednak koszt transportu oraz opieki medycznej w przypadku złamania nogi wynieść może nawet ponad kilkanaście tysięcy złotych. Musimy brać jednak pod uwagę fakt, że spotkać może nas coś o wiele bardziej przykrego. Ubezpieczenie turystyczne, zabezpieczające nas w podróży, powinno więc znaleźć się na samej górze listy zadań, jakie planujemy wykonać jeszcze przed udaniem się w drogę. Nawet jeśli nie spotka nas przykra sytuacja, będziemy spać spokojnie wiedząc, że zadbaliśmy o zabezpieczenie nas czy też całej rodziny.

 

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Możliwości zabezpieczenia się jest na szczęście kilka. Podstawą w trakcie wyjazdu do krajów Unii Europejskiej a także Szwajcarii, Liechtensteinu, Norwegii czy Islandii jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ma ona jednak pewne ograniczenia, dlatego też stanowić powinna niezbędne minimum. Przede wszystkim dostosować musimy się do warunków w danym kraju, jeżeli więc jakakolwiek usługa jest płatna, ubezpieczenie nie pozwoli nam skorzystać z niej za darmo.

 

Do dyspozycji mamy także grupowe ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie jakie indywidualnie wykupimy dla siebie oraz rodziny a także ubezpieczenia które posiadamy w pakiecie dzięki abonamentom medycznym. W tym jednak wypadku postarajmy się dowiedzieć jakie konkretnie usługi i zabezpieczenia niesie taki abonament, może bowiem okazać się, że nie są one wystarczające. Dużo zależy także od celu naszej podróży, jeśli planujemy unikać hoteli i oddać się przygodzie, ubezpieczenie turystyczne będzie dla nas jednym z podstawowych.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń