Wakacje w Niemczech, co warto zobaczyć wybierając się na urlop?

Chociaż zawsze powtarzamy, że Polska to piękny kraj i atrakcji turystycznych wartych zobaczenia zdecydowanie nam nie brakuje, dzisiaj sprawdzimy w jaki sposób możemy spędzić urlop u naszych zachodnich sąsiadów. Bogata kultura, idealnie zachowane zabytki oraz bardzo sympatyczni mieszkańcy to tylko początek listy zalet wyjazdu do Niemiec nawet w czasie krótkich wakacji. Co warto zobaczyć, gdzie warto się udać?

 

Wyjazd do Niemiec na długo wyczekiwany urlop nie musi wiązać się z ogromnymi przygotowaniami oraz budżetami, które będą dla nas niewyobrażalnym obciążeniem. Atrakcje na które możemy natrafić są tego warte szczególnie, że nie musimy skupiać się jedynie na zabytkach, podziwiać bowiem możemy niezapomniane widoki, odwiedzać zamki, wioski, czasem niesłusznie zapomniane przez turystów. Sprawdźmy więc gdzie warto się udać by nie tylko zwiedzać lecz także odpocząć z całą rodziną. Może zainspiruje Was to do zaplanowania podróży Waszego życia?

 

Górskim szklakiem…

 

Swoje pierwsze kroki w trakcie urlopu skierować powinniśmy do Parku Narodowego Berchtesgaden. To prawdopodobnie najpiękniejsze Bawarskie jezioro położone u podnóży góry Watzmann, jednocześnie będąc najczystszym i najwyżej położonym jeziorem w Niemczech. Jeśli do dyspozycji mamy tydzień wakacji, nie musimy wybierać się nigdzie indziej. Takich widoków nie spotkamy w innych miejscach Europy. Jeśli mamy taką ochotę, polecamy także wycieczkę łodzią, dzięki której zwiedzimy wszystkie brzegi jeziora.

 

Zamki kojarzą nam się przede wszystkim ze zwiedzaniem, co może nas niepotrzebnie zniechęcać do kolejnego pomysłu. Docieramy bowiem do Burg Eltz, zamku z prawdziwej bajki, zapierającego dech w piersi swoim widokiem. Idealnie zachowany, bez większych uszczerbków, przypomni nam opowieści słyszane w dzieciństwie. Co ciekawe, mury zamku wciąż zamieszkuje rodzina Eltz, nie wszędzie więc uda nam się dotrzeć. To co zobaczymy wystarczy jednak by poczuć się jak gość w średniowiecznych murach.

 

Zamków ciąg dalszy!

 

Od zamków nie uciekniemy, nie mamy jednak zamiaru. Ich ilość w Niemczech jest iście imponująca. Tym razem udajemy się do Moritzburgu, w którym pałac praktycznie unosi się na wodzie, będąc otoczonym jeziorami. Wciąż nie możemy się zdecydować czy lepiej wygląda z bliska, czy lepiej jednak oglądać go z dużej odległości, gdy prezentuje się wręcz idealnie wśród naturalnego otoczenia. W środku natomiast znajdziemy kilka atrakcji, które zdecydowanie zapadną nam w pamięci.

 

Na koniec wracamy na łono natury, do Parku Narodowego Szwajcaria Saksońska. Całość wygląda jak scena z bajkowego filmu, połączenie głębokich lasów, skalnych wieżyczek, słonecznych zboczy, wilgotnych wąwozów oraz ludzkich osad. Jeśli jakikolwiek widok ma nam zapierać dech w piersi, właśnie tutaj znajdziemy raj dla wszelkiej maści fotografów.

 

Niemcy to piękny kraj, pełen niespodzianek i tajemnic lecz także niesamowitych widoków. Jeśli tylko pozwala nam czas, warto zobaczyć jak najwięcej z nich.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń