Wyjazd z Polski do Frankfurtu – finansowa stolica Niemiec?

Dla osób podróżujących do Frankfurtu mamy dobrą wiadomość. Wybieracie jedno z najpiękniejszych, najnowocześniejszych i tym samym najciekawszych miast w Niemczech. Jednocześnie pełni jedną z najważniejszych funkcji komunikacyjnych Europy. Miasto tętniące życiem, biznesem, skupiające na sobie wzrok i zainteresowanie całego kraju. Idealne miejsce, by poznać tą najlepszą część Niemiec. Co warto zobaczyć i jakie miejsca warto odwiedzić? Przekonajmy się.

 

Wspominając o ważnej roli komunikacyjnej miasta musimy rozmawiać przede wszystkim o lotnisku. Obsługa ponad 150 tysięcy pasażerów dziennie czyni Frankfurt nad Menem miejscem, z którego dotrzeć możemy nie tylko do większości zakątków Europy. To tutaj mieszają się kultury, cywilizacje oraz historie osób, wyruszających w dalszą podróż do najdalszych miejsc na świecie. Wycieczki, biznesmeni, znane osoby oraz ogrom turystów każdego dnia przewijają się przez ten niesamowity, robiący kolosalne wrażenie terminal.

 

Tak ogromne miasto musi łączyć w sobie zupełnie różne światy, przenikające się jednak w tym miejscu w wyjątkowo łagodny sposób. Atrakcji turystycznych we Frankfurcie nie brakuje, szczególnie gdy w bliskiej odległości porównać możemy zbudowane z ogromnym rozmachem drapacze chmur, umiejscowione tuż przy zabytkach pamiętających zamierzchłe czasy, ocalałe z alianckiego bombardowania. Kontrast miasta zauważymy szczególnie w lokalizacjach, w których rozbudowane dzielnice finansowe łączą się z parkami, skwerami i oazami zieleni, gdzie czas zwalnia w zauważalny sposób.

 

Europejski Nowy Jork, czyli przydomek nadany Frankfurtowi przez turystów, nie wziął się znikąd. Main Tower, którego fasadę tworzy aż 2550 okien, posiadający aż 56 pięter, pozwala na zapoznanie się z całym krajobrazem miasta, wywołując zachwyt i niezapomniane wspomnienia. Frankfurt poszczycić może się także najwyższym budynkiem w całych Niemczech a więc Commerzbank Tower, mierzącym 256 metrów, posiadającym trójkątne atrium, wypełnione przez rośliny i wszechobecną zieleń.

 

Tam gdzie biznes, tam również rozrywka. Frankfurt nad Menem posiada więc własną „dzielnicę czerwonych latarni”. Za dnia miejsce bez wyrazu, bez pomysłu, bez blasku, w nocy stając się pełnym kolorów, neonów, świateł i ludzi centrum miasta. To tutaj spotkamy w ciągu nocy mieszkańców każdego prawie europejskiego państwa. Mnogość języków nie przeszkadza jednak w komunikacji, wszak rozrywka wielu słów nie potrzebuje, zyskując jednak tak samo zwolenników jak i przeciwników.

 

Turystyka dla Frankfurtu, oprócz biznesu i rozrywki, to najważniejsze źródło przychodów. Po wojnie nie zostało już zbyt wiele śladów, większość najważniejszych budynków została odbudowana, prezentując elegancję i styl typową dla tego miasta. Planując podróż do Niemiec warto choć na kilka dni udać się do Frankfurtu, przywieziemy stamtąd nie tylko świetne wspomnienia lecz także moc wrażeń estetycznych oraz kulturowych. Także planując wypoczynek i zabawę miasto to zaoferuje nam wszystko, co najlepsze.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń