Z Polski do Duisburga, miasto Legolandu oraz niezapomnianych wodnych wycieczek

Kontynuujemy naszą podróż po terenie Niemiec tym razem udając się do Duisburga, miasta znajdującego się nad Renem, w Zagłębiu Ruhry, ogromnego ośrodka przemysłowego oraz portowego. Miejsca z bogatą historią, wieloma lokalizacjami wartymi zobaczenia oraz przyjazną dla turystów atmosferą. Jeżeli chcielibyśmy odwiedzić w Niemczech zaledwie pięć miast, Duisburg zdecydowanie powinien znaleźć się na tej bardzo krótkiej liście.

 

Duisburg to największy śródlądowy port znajdujący się w Europie. Tutaj nowoczesność kontrastuje ze starymi pozostałościami bogatej portowej przeszłości. Podobnie jak w wielu tego typu miastach w Europie znajdziemy tu piękną promenadę, od której rozpoczynamy zwiedzanie. To tutaj miasto tętni życiem, oferując nam liczne restauracje, bary, kluby oraz możliwość spotkania ludzi różnych narodowości, przybyłych do miasta tak w celach turystycznych jak i biznesowych. W dzień i w nocy miejsce wyjątkowe.

 

Co warto zobaczyć w Duisburgu?

 

Kiedy już nacieszymy się pięknymi widokami dostępnymi z promenady oraz odpoczniemy w jednej z przyległych restauracji udać powinniśmy się do Muzeum Küppersmühle, kiedyś ogromnego magazynu, dzisiaj Centrum Sztuki Współczesnej. Sam budynek potrafi zrobić niesamowite wrażenie, łącząc nowoczesność i surowe cechy zabytkowego budynku. Ponad 3600 metrów kwadratowych powierzchni to wiele godzin zwiedzania, podziwiania i zdobywania wyjątkowej wiedzy, dotyczącej zbiorów sztuki nowoczesnej.

 

Kto z nas nie lubił w dzieciństwie bawić się klockami Lego? W Duisburgu znajdziemy Legoland, miejsce w którym kreatywność łączy się z rozrywką, nauka z zabawą. I chociaż w teorii jedynie klocki Lego wydają się mniej atrakcyjne niż dzieła wybitnej architektury, Legoland jest równie często odwiedzany co wspominane wcześniej atrakcje. Nie ważne czy jesteś dzieckiem, czy osobą dorosłą, odwiedziny w tym miejscu dostarczą nam wiele rozrywki oraz ciekawych przeżyć. Poznać możemy także sam proces produkcji klocków.

 

Czas na zwiedzanie Zagłębia Ruhry…

 

W mieście portowym nie mogło zabraknąć możliwości wypłynięcia na szerokie wody, korzystając z ofert rejsowych, umożliwiających zwiedzanie i podziwianie nie tylko historycznych lecz także nowoczesnych, kontrastujących ze sobą lokalizacji. Dwugodzinny rejs to idealny sposób na odpoczynek oraz chwilę relaksu, zatrzymanie się w pędzie dużego miasta, które oprócz licznych zabytków potrafi wciągnąć także niewielkimi uliczkami, prezentującymi odmienne wrażenia estetyczne.

 

Obowiązkowym, jednym z ostatnich chociaż nie najmniej ważnych punktem wycieczki po Duisburgu jest Park Krajobrazowy Duisburg-Nord. Stworzony został na znacznym terenie starej huty, z pozostałą w tym miejscu platformą widokową o wysokości 70 metrów. Atrakcję tą zostawiliśmy sobie na koniec ponieważ cały jej urok odkryjemy w nocy, dzięki specjalnym iluminacjom, stworzonym przez znanego brytyjskiego artystę. Duisburg to miejsce magiczne, warte odwiedzenia o każdej porze roku.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń