Z Polski do Köln, dlaczego warto odwiedzić to wyjątkowe niemieckie miasto?

Jeśli wybieracie się do Niemiec, Köln jest jednym z tych miast które zdecydowanie powinny znaleźć się na trasie Waszej podróży. Czwarte co do wielkości, jeden z najważniejszych ośrodków kultu religijnego w Europie. Miasto o ogromnej, bogatej historii oraz dużym zapleczu biznesowym. Idealne by zwiedzać, pracować czy też po prostu cieszyć się historyczną nutą, którą wyczuć można na każdym kroku. Zdradzimy więc zakończenie, do Köln wybrać należy się obowiązkowo.

 

Pomimo swojej wielkości, najważniejsze atrakcje Kolonii zlokalizowane są blisko centrum, co jest świetną wiadomością w sytuacji gdy nie mamy zbyt wiele czasu a jednocześnie chcielibyśmy zobaczyć najważniejsze punkty miasta. Warto więc znaleźć punkt w okolicy, który będzie dla nas nie tylko noclegiem ale także miejscem, z którego sprawnie dotrzemy do najważniejszych atrakcji. Tych na szczęście w Köln nie brakuje, czas więc by przyjrzeć się najważniejszym z nich.

 

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Köln?

 

Pierwszym punktem do którego musimy się udać jest Katedra, miejsce istotne nie tylko ze względu na wyjątkową architekturę lecz także na fakt, że docierając na wieżę zobaczymy panoramę praktycznie całego miasta. To idealny moment by zaplanować dalszą wycieczkę oraz docenić piękne widoki. Już za chwilę bowiem zachwyty nad krajobrazem zamienimy na kulturalne uniesienia, odwiedzając jedno z największych europejskich muzeów.

 

Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud, o nim bowiem mowa, pozwala nam na dostęp do jednej z największych kolekcji malarstwa średniowiecznego w całej Europie. Cenne zbiory sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe, pozwalające się wyciszyć i zapoznać z odrobiną historii. Z tego samego powodu odwiedzić możemy Muzeum Rzymsko-Germańskie, którego podłogę zdobi mozaika, opowiadająca życie oraz koleje losu Dionizosa. W środku znajdziemy także największą na świecie kolekcję rzymskiego szkła.

 

Köln to nie tylko zabytki…

 

Jak często marzyliście, szczególnie w dzieciństwie, by znaleźć się w muzeum czekolady? Schokoladenmuseum to przede wszystkim możliwość obserwowania prawdziwych taśm produkcyjnych, poznania procesu tworzenia czekoladek. Lekko zmęczeni udać się powinniśmy na Stare Miasto, gdzie wśród dziesiątek kawiarenek, knajp, restauracji czeka nas niezapomniany spacer, także wśród zapierających dech w piersi budynków. To dobry moment by na chwilę przysiąść i poznać mieszkańców oraz turystów, którzy odwiedzają to miasto praktycznie o każdej porze roku.

 

Mimo ogromu odwiedzających miasto osób bez problemu powinniśmy znaleźć zakwaterowanie, dostosowane do naszych oczekiwań oraz możliwości. Im bliżej centrum się znajdziemy, tym łatwiej będzie nam zwiedzić każdy zakątek, pamiętajmy jednak, że jeden dzień to zdecydowanie za mało. O ile nie mamy do dyspozycji całego tygodnia, warto wygospodarować chociaż połowę tego czasu by zobaczyć miejsca o jakich czytaliśmy do tej pory jedynie w przewodnikach. W końcu Köln charakteryzuje się nie tylko zabytkami lecz także walorami rozrywkowymi.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń