Zakup samochodu w Holandii, na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Żyjemy w zmotoryzowanych czasach, w dobie szybkiego transportu i bardzo łatwego przedostawania się z miejsca w miejsce. W Holandii, pomimo tego, że na drogach szalenie popularne jest poruszanie się rowerem, zakup samochodu może stanowić dla nas bardzo ważną kwestię. Rowerem nie odwieziemy bowiem żony do pracy, dzieci do szkoły, nie udamy się także na spotkanie biznesowe. Samochód jest przydatny.

 

Czy jednak jest niezbędny? To pierwsze pytanie na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć. W Holandii, oprócz transportu rowerowego, świetnie działa także komunikacja miejska. Bez względu na miasto, w którym mieszkamy, w większość istotnych dla nas miejsc przedostaniemy się autobusem. Równie łatwo dostaniemy się z Polski do tego kraju np. korzystając z oferty busy do Holandii które wyjeżdżają z Polski każdego dnia. Posiadanie samochody wiąże się ze sporą liczbą utrudnień oraz obowiązków, przemyślmy więc w pierwszej kolejności czy jest on nam potrzebny. Trudności ze znalezieniem miejsca do parkowania to także dość istotny problem, który wziąć powinniśmy pod uwagę.

 

Gdzie kupić samochód w Holandii?

 

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup auta i jesteśmy tego wyboru pewni, udać powinniśmy się w pierwszej kolejności na jeden z dostępnych serwisów motoryzacyjnych, gdzie znajdziemy najciekawsze ogłoszenia i bezpośrednio w tym miejscu porównamy ceny interesujących nas modeli. Podobnie jak w naszym kraju różnice mogą być duże, w zależności od rocznika, przebiegu czy stanu auta. Warto więc do wyboru oraz zakupu podejść z dużą dozą ostrożności.

 

Aby obejrzeć samochód i zmierzyć się z naprawdę imponujących rozmiarów wyborem udać powinniśmy się do Beverwijk, blisko Amsterdamu, gdzie w każdy wtorek od godziny 6 rano możemy nie tylko samochód zakupić lecz także załatwić wszelkie niezbędne dokumenty oraz formalności. Nie ma ich co prawda bardzo dużo jednak w każdym kraju spełnić musimy kilka wymagań zanim dokonamy zakupu. Pamiętajmy także o tym by decydować rozsądnie. Zakup wadliwego auta zdarza się wszędzie i Holandia nie jest pod tym względem wyjątkiem.

 

Ubezpieczenie i rejestracja samochodu w Holandii.

 

Podobnie jak w Polsce tak i w Holandii zadbać musimy o komplet dokumentów. Bez nich nie mamy prawa udać się w drogę, w przeciwnym wypadku narazimy się pierwszemu napotkanemu patrolowi. Komfortowa sytuacja czeka nas w momencie zakupu nowego auta w salonie. Wszystkie formalności załatwią jego pracownicy. W przypadku zakupu auta używanego udać musimy się do Państwowe Służby Ruchu Drogowego. Posiadać ze sobą powinniśmy dowód tożsamości, dowód przekazania oraz dowód rejestracyjny.

 

Obowiązkowo musimy samochód także ubezpieczyć. Znów, podobnie jak w Polsce cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników i ciężko jest podać stałe stawki, które byłyby dla nas jakimkolwiek wyznacznikiem. Zanim więc zakupimy auto, warto przemyśleć kwestię silnika, wyposażenia oraz rocznika. Zakup auta powinien być przemyślaną decyzją, głównie ze względu na wymieniane wcześniej elementy. Warto dokonać zakupu konsultując go z osobą, która zna się na samochodach i pomoże nam w decyzji.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń