Aplikacje mobilne, które zdecydowanie ułatwią Ci podróżowanie po Europie

W dobie swobodnego dostępu do Internetu praktycznie nie rozstajemy się z naszymi telefonami. Towarzyszą nam w najdalszych zakątkach świata, wciąż jednak niezwykle rzadko korzystamy z aplikacji mobilnych, które powinny pomóc nam w podróży, stanowić wsparcie logistyczne czy informacyjne, kierować do lokalizacji czy pomagać w transporcie. Zebraliśmy kilka najprzydatniejszych, chociaż lista jest wyjątkowo długa i warto szukać ich także na własną rękę.

 

Turystyka z telefonem w ręki staje się coraz popularniejsza, nie powinniśmy zatem dziwić się, że aplikacji przeznaczonych dla podróżników powstaje coraz więcej. Do czego mogą okazać się przydatne? Oto lista najważniejszych:

 

1. Google Maps

Jeśli nie posiadamy dostępu do dedykowanej nawigacji, aplikacja ta rozwiąże wszystkie nasze problemy. Wciąż aktualizowana, bardzo dokładna, stanowi idealne rozwiązanie w podróży, szczególnie gdy poszukujemy najkrótszej trasy, omijając przy okazji nieprzyjemne korki. Zdecydowanie aplikacja obowiązkowa, nawet jeśli nie jesteśmy zwolennikami Google.

 

2. MapsMe

Jeśli nie mamy mimo wszystko dostępu do sieci aplikacja ta pozwala nam na przeglądanie wybrane regionu offline. Wystarczy, że w momencie gdy mamy dostęp do Internetu pobierzemy interesujące nas lokalizacje. Przydatne szczególnie gdy wybieramy się w zupełnie nieznane nam rejony, w których szybkie odnalezienie się w terenie jest kluczowe.

 

3. Yelp

Zmęczeni podróżą oraz długimi wycieczkami zapewne bardzo szybko staniemy się głodni. Skąd powinniśmy wiedzieć gdzie warto się udać? Mnogość wyboru ułatwia nam właśnie aplikacja Yelp, w której znajdziemy restauracje oraz kawiarnie w najbliższej lokalizacji, menu, galerie oraz mapy dzięki którym szybko dotrzemy do wybranego miejsca.

 

4. Google Translate

Ok, wiemy, do jakości tłumaczenia przez aplikację Google można mieć sporo uwag, ogromnym jednak jej plusem jest możliwość pobrania na dysk telefonu wybranego pakietu językowego i korzystanie z niego w trybie offline. W wielu przypadkach potrafi ona uratować nas w sytuacji, gdy musimy odczytać chociażby napis na dworcu, w sklepie czy też przeczytać krótki wycinek gazety.

 

5. Aplikacje miejskie

W dzisiejszych czasach większość średnich i dużych miast posiada własną aplikację mobilną, z której zdecydowanie warto skorzystać. Znajdziemy w nich zazwyczaj wszystko, co jest nam niezbędne do poruszania się po mieście. Transport publiczny, najważniejsze atrakcje, restauracje, kluby, zabytki czy informacje przydatne w kontakcie z mieszkańcami. W większości przypadków zastąpi nam ona tradycyjnego przewodnika.

 

6. AirBnb

Skoro wiemy już gdzie możemy zjeść, sprawdźmy także gdzie możemy przenocować. Aplikacja ta to największa baza noclegowa, z wyjątkowo atrakcyjnymi lokalizacjami, których nie spotkamy nigdzie indziej. Świetne filtrowanie według preferencji, sprawny system płatności i ogromny wybór to zalety obok których nie przejdziemy obojętnie.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń