Atrakcje turystyczne w Niemczech – gdzie musisz się udać?

Planując wyjazd turystyczny w kierunku Niemiec otrzymujemy pokaźną listę miejsc, które warto odwiedzić, warto zobaczyć, warto spotkać na swojej drodze. Kraj ten słynie z niesamowitej architektury, zróżnicowanej pod względem kulturowym. W sieci znaleźć można przeróżne rankingi, podsumowujące najważniejsze zabytki oraz miejsca warte odwiedzenia. Pokusiliśmy się więc o własną listę, mocno subiektywną, opartą jednak na naszych doświadczenia oraz opiniach podróżujących z nami osób. Część z lokalizacji nie powinna być jednak zaskoczeniem.

 

Pierwsze kroki kierujemy na wspominaną już w naszych artykułach Wyspę Muzeów w Berlinie. Położona w centrum miasta, otoczona mostami, robi niesamowite wrażenie już podczas pierwszego kontaktu wzrokowego. Wpisana na listę zabytków UNESCO stanowi jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych całej Europy.

 

Jeżeli lubimy miejsca unikalne, w których historię czuć na wyciągnięcie ręki, udać powinniśmy się do Heidelbergu, gdzie odnajdziemy wykonany w gotycko – renesansowym stylu zamek. Nie wielkość czy architektura są jego największymi zaletami a dwie atrakcje, obok których nie sposób przejść obojętnie. Na zamku znajdziemy bowiem największą na świecie beczkę do wina oraz Muzeum Aptekarstwa.

 

Legendy i opowieści to idealny powód, by odwiedzić Skałę Lorelei na Renie. Według różnych opowieści to tutaj ukryty został Skarb Nibelungów, który doczekał się także filmowej adaptacji. Inna legenda głosi, że ze skały rzuciła się do wody zdradzona kobieta, młoda mieszkanka okolicznych miejscowości, zamieniona w syrenę. Szczątki opowieści zdradzają, że swoim śpiewem wabiła rybaków pływających na Renie, rozbijając ich na pobliskich skałach.

 

Powracamy na chwilę do Berlina, którego historię śledził kiedyś cały świat. Pozostałości Muru Berlińskiego to wciąż jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w całych Niemczech. Dziś postrzegany jest jako symbol zimnej wojny oraz podziału tego kraju. Jego część zdobią prace artystów z całego świata, w ramach projektu East Side Gallery. O ile więc nie interesuje nas tylko wybitna architektura lecz poczuć chcemy także smak historii, do Berlina wrócimy niejednokrotnie.

Zrobimy to chociażby po to, by zobaczyć Bramę Brandenburską. Dziś postrzegana jako symbol pokoju i wolności, w czasach Muru Berlińskiego stanowiła jego centrum, uniemożliwiając poruszanie się pomiędzy Berlinem Wschodnim oraz Berlinem Zachodnim. Dziś jej wizerunek odnaleźć możemy na eurocentowych monetach.

Katedra, która z przerwami budowana była ponad 600 lat, warta jest poświęcenia jej większej uwagi. Mowa tutaj o Katedrze Św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii. Siedziba arcybiskupstwa kolońskiego zachwyca przede wszystkim rozmachem, jaki stał się jej znakiem rozpoznawczym.

 

Kuszeni przepięknymi widokami oraz zamkiem wybudowanym z połączenia bardzo różnych stylów architektonicznych ostatni krok kierujemy do Bawarii, gdzie trafimy na Zamek Neuschwanstein. Obowiązkowe miejsce na naszej turystycznej mapie. Jedno z wielu, bez których wizyta w Niemczech byłaby niepełna.

 

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń