Dlaczego warto podróżować busem? Sprawdź 5 powodów!

Jak często zdarza nam się podróżować zagranicę? Jeśli choć raz zdarzyło nam się odwiedzić jakiegokolwiek z naszych europejskich sąsiadów korzystając z transportu drogowego jako kierowca, liczba godzin spędzonych w aucie może skutecznie do wycieczki zniechęcać. Także podróż pociągiem do najprzyjemniejszych nie należy, szczególnie ze względu na małą elastyczność w doborze trasy jaką chcemy pokonać. O ile podróż samolotem oceniana jest wyjątkowo wysoko, o tyle zdawać musimy sobie sprawę z konieczności dotarcia na lotnisko jak również długiej trasy do miejsca docelowego.

 

Od wielu lat to właśnie busy wybierane są jako podstawowe źródło transportu do Niemiec, Holandii czy też innych krajów europejskich. Niewątpliwie długa lista zalet sprawia, że coraz więcej osób podróżuje korzystając z firm przewozowych, doceniając zauważalne i znaczące atuty, w porównaniu do innych środków lokomocji. Co więc sprawia, że to właśnie busem odbyć powinniśmy planowaną podróż? Przygotowaliśmy dla Was 5 powodów, obok których nie da się przejść obojętnie.

 

Atrakcyjna cena

 

Jedna z najważniejszych zalet, przemawiających za podróżą busem. Biorąc pod uwagę koszta jakie ponieść musimy podczas wyprawy samolotem bądź pociągiem, o samochodzie nie wspominając, busy to dziś najciekawsza cenowo forma transportu. Co istotne, pozostałe atuty bardzo często rekompensują ewentualne promocyjne oferty innych form podróżowania, dzięki czemu także my każdego roku zauważamy rosnące zainteresowanie oraz wybór busa jako środka dotarcia do upragnionego celu. Wiele osób szukając najtańszej formy transportu wpada w cenową pułapkę tanich linii lotniczych. Można tam znaleźć czasami bilety w bardzo atrakcyjnych cenach, nawet za kilka złoty. Niestety jeżeli uczciwie policzymy całkowity koszt naszej podróży przeważnie wychodzi na to, że zapłaciliśmy dużo więcej niż za przejazd busem. Przeważnie zapominamy, że na lotnisko trzeba jakoś dojechać, a po przylocie znowu musimy organizować transport z lotniska do miejsca docelowego, a to kosztuje i to nie mało, jeżeli będziemy musieli skorzystać z usług taksówkarza.

 

Niezaprzeczalna wygoda

 

Możliwość dopasowania foteli do własnych potrzeb, dostęp do bezpłatnego Internetu, klimatyzacja, sprzęt elektroniczny. W nieskończoność wymieniać możemy elementy wpływające na nasz komfort podróży oraz samopoczucie w trakcie długiej zazwyczaj drogi. Podróżując w nocy dzięki nowoczesnym busom nie odczujemy trudów jakie zazwyczaj czekałyby nas podczas korzystania z innych form transportu. Możliwość komfortowego snu znacząco wpływa na nasze zadowolenie oraz poziom zmęczenia.

 

Bezpieczeństwo podróży

 

Jeśli kiedykolwiek mieliśmy okazję wybrać się w bardzo długą trasę samochodem wiemy doskonale jak dużego doświadczenia oraz uwagi wymaga podróż przez kraje o bardzo różnych tradycjach i przyzwyczajeniach na drodze. Korzystając z przejazdu busami mamy pewność, że do celu zawiezie nas wykwalifikowana, zaprawiona na europejskich trasach załoga, pokładając w niej nasze pełne zaufanie. Nowoczesne busy to także gwarancja bezawaryjności oraz pełnej kontroli podróży dzięki systemom GPS.

 

Dodatkowy bagaż

 

Jak wiele rzeczy osobistych, ważnych dla nas przedmiotów, zabieramy ze sobą w podróż? Korzystając z transportu lotniczego, a szczególne wybierając tanie linie lotnicze ograniczeni jesteśmy do zaledwie podstawowego bagażu, głównie z powodu znikomej ilości miejsca. Korzystając z podróży busem mamy pewność, że zabrać ze sobą możemy wszystkie niezbędne nam rzeczy, oczywiście zachowując pewien rozsądek, z oczywistych zapewne względów.

 

Docieramy prosto do celu

 

Liczba połączeń, do jakich dostęp otrzymujemy poprzez podróż busem sprawia, że praktycznie zawsze znajdziemy się bardzo blisko upragnionego celu, a w większości przypadków zostaniemy dowiezienie dokładnie pod wskazany adres. Oprócz wymienionych powyżej, to jedna z najważniejszych zalet, wszak podróż to jedynie początek naszej wizyty w innym kraju, czas poświęcony na dotarcie do miejsca przeznaczenia ograniczyć powinniśmy więc do minimum. Warto już teraz sprawdzić do jakich miast nasze busy docierają, dzięki czemu nasza podróż nie tylko komfortowo lecz także szybko dobiegnie końca.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń