Hotele w Holandii, jaki wybrać i gdzie warto nocować?

Wybierając się do Holandii w celach turystycznych mamy do wyboru nieprawdopodobnie różne od siebie lokalizacje, centra biznesowe, miasta z niezaprzeczalną historią bądź niewielkie miasteczka, w których życie płynie odrobinę wolniej. Każda z nich odznacza się własną kulturą, tradycjami oraz ludźmi, w zdecydowanej większości przypadków przyjaźnie nastawionymi, chętnymi do podzielenia się niesamowitymi opowieściami. Przychodzi jednak moment, gdy zmęczeni całodziennym zwiedzaniem zamierzamy udać się spać. Gdzie warto szukać noclegu i na co warto zwrócić uwagę?

 

O ile mamy choćby początkowe doświadczenie z podróżami znalezienie odpowiedniego dla nas hotelu nie powinno być problemem. Wiele zależy od budżetu jakim dysponujemy oraz oczekiwaniami dotyczącymi standardów, jakie hotel powinien nam zaproponować. Pamiętać musimy także, że sezon turystyczny w największych miastach Holandii trwa praktycznie przez cały rok co oznacza, że ceny oraz obłożenie w poszczególnych lokalizacjach mogą nas czasem zaskoczyć.

 

Rezerwacja hotelu w Holandii

 

Niejednokrotnie zdarza się sytuacja, że wszystkie miejsca, w których chcielibyśmy spędzić noc, będą zajęte. Miliony turystów przemierzających Holandię wzdłuż i wszerz sprawiają, że rezerwacji dokonać powinniśmy od razu po ustaleniu celu naszej podróży. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnimy sobie idealne miejsce, blisko najważniejszych środków komunikacji oraz miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić. Pamiętajmy także, że rezerwacji dokonać możemy online, korzystając z jednego z popularnych serwisów turystycznych, możemy więc wybrać hotel jeszcze w trakcie pobytu w Polsce.

 

Hotele w Amsterdamie

 

Największa baza noclegowa ulokowana jest w najczęściej odwiedzanym mieście Holandii czyli Amsterdamie. Ogromna różnorodność to zaleta, obok której nie można przejść obojętnie. Zaczynając od sieci hoteli Hilton, jednych z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych na świecie, kończąc na niewielkich, choć wciąż dobrych i niekoniecznie tanich, Pulitzer bądź Crowne Plaza. Jeśli nasz budżet nie pozwala na wielkie szaleństwa, warto poświęcić odrobinę więcej czasu na poszukiwania by ostatecznie ulokować się w jednym z hoteli mieszczących się w pięknych, zabytkowych kamienicach.

 

Istnieje jeszcze jedno, wyjątkowo popularne rozwiązanie wśród zagranicznych turystów a więc nocleg… na barce. Ulokowane w różnych częściach miasta czekają na odwiedzających je gości. Skorzystać możemy także z niedrogiego hotelu, jaki znaleźć możemy na statku pasażerskim Maria Alberta, do którego trafimy bez najmniejszego problemu.

 

Nie tylko hotele w Holandii

 

Jeśli nasz budżet jest ograniczony bądź chcielibyśmy przeżyć coś ciekawszego niż noc w luksusowym hotelu, warto skorzystać z innych możliwości noclegowych. Wiele osób oferuje mieszkania do wynajęcia na bardzo krótki okres, z pełnymi wygodami, w cenie graniczącej z bardzo dobrym hotelem. Pełna swoboda pobytu, szczególnie w dłuższym okresie czasu, to niezaprzeczalna zaleta takiego rozwiązania.

 

W ostateczności pozostają nam także pensjonaty oraz schroniska młodzieżowe, które w bardzo przyzwoitej cenie oferują standardy w pełni wystarczające do spędzenia nawet kilku nocy. Czyste, zadbane, położone w ciekawych lokalizacjach sprawiają, że znalezienie miejsca często graniczy z cudem. Warto więc, tak jak już wspominaliśmy, zadbać o rezerwację zdecydowanie wcześniej.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń