Hotele w Niemczech, jaki wybrać by swobodnie cieszyć się wypoczynkiem?

Czy wyobrażamy sobie jakąkolwiek podróż, do któregokolwiek z krajów bez odpowiedniego noclegu? O ile nie jest nam to obojętne i nie zabieramy ze sobą namiotu, w większości przypadków zależy nam jednak na w miarę komfortowych warunkach, czystych i schludnych pokojach oraz sympatycznej obsłudze, która pomoże nam nie tylko w ciągu całego pobytu lecz także zrozumie nie do końca doskonałą znajomość języka. Jak więc wygląda sytuacja noclegowa w Niemczech?

 

Wybierając się do tego kraju, w zależności od miasta w którym się zatrzymamy, mamy do wyboru ogromną wręcz liczbę hoteli, hosteli, schronisk, apartamentów, domków czy pokoi. Wszystko zależy tak naprawdę od zasobności naszego portfela oraz oczekiwań, które jak wiemy z doświadczenia są naprawdę różne. Zanim więc wybierzemy hotel, zastanówmy się jakie elementy są dla nas naprawdę ważne. Po wielu godzinach podróży zawód spowodowany średniej jakości hotelem nie jest nam potrzebny.

 

Ile kosztuje hotel w Niemczech?

 
Pytanie, co oczywiste, nie posiada jednoznacznej odpowiedzi. Ceny różnią się w zależności od lokalizacji jak również regionu kraju. Średni koszt w hotelu o podstawowym standardzie to około 30-40 euro, co nie jest ceną zbyt wygórowaną, biorąc pod uwagę, że w Polsce oferty za zbliżony standard potrafią być o wiele wyższe. Do tego dochodzi oczywiście koszt śniadania, parkingu oraz dodatkowych usług, jeśli jednak planujemy jedynie nocować, ceny te nie powinny nas zaskoczyć.

 

Górna granica cen natomiast nie istnieje. Wybierać możemy pomiędzy ofertą wynajmu domków oraz luksusowych apartamentów, chociaż nawet średniej jakości pokoje w prestiżowej lokalizacji potrafią zaskoczyć nasz portfel. Jeśli dodamy do tego koszt jedzenia, spa, siłowni czy sali kinowej koszta mogą okazać się dość duże. Ponownie jednak, wszystko zależy od naszych oczekiwań oraz zasobności portfela. Wiele osób wybierając się na wakacje nie planuje wielkich oszczędności, wybierając bardzo komfortowe warunki.

 

Hotele w niemieckich miastach.

 
Trafiając do Berlina liczyć możemy na szeroki zakres ofert. Miasto to jest doskonale skomunikowane, transport publiczny działa bez zarzutów co oznacza, że poszukując oszczędności udać możemy się na obrzeża bądź dalsze osiedla, szybko i sprawnie przedostając się do centrum. Polecamy przede wszystkim Winter’s Hotel Berlin City Messe, jedną z najlepszych tanich opcji noclegowych, z wysokim standardem oraz świetną lokalizacją, przy bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Trafiając do Monachium polecamy Westend Hotel Munich, gdzie jedynie krótki spacer dzieli nas od centrum miasta. Ponownie, nocleg w bardzo dobrej cenie, z idealnymi wręcz warunkami. Wart uwagi, sprawdzony hotel znajduje się także w Dreznie, Hotel Kipping. Świetne położenie, bliskość atrakcji turystycznych, bardzo dobra komunikacja miejska. Wybierając się do Niemiec sprawdźmy bardzo dokładnie ofertę hoteli, ich ilość może bowiem sprawić nam nie lada problem podczas dokonywania spełniającego oczekiwania wyboru.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń