Opieka zdrowotna w Holandii – warto wiedzieć!

Wybierając się w podróż do Holandii oprócz oczywistych elementów turystycznych bądź zawodowych pamiętać musimy także o kwestiach zdrowia oraz bezpieczeństwa. Zanim jeszcze dotrzemy do celu naszego wyjazdu zadbajmy więc o właściwe ubezpieczenie zdrowotne oraz wiedzę na temat możliwości opieki w Holandii. Co warte nadmienienia, służba zdrowia w Holandii jest jedną z najlepiej rozwiniętych w Europie, co daje nam możliwość skorzystania z pełni usług medycznych bez względu na nasze potrzeby i oczekiwania.

 

Opieka zdrowotna w Holandii udzielana jest każdemu, kto zaopatrzył się w ubezpieczenie pokrywające podstawowe koszta leczenia. Nadmienić tutaj warto, że ubezpieczenie takie jest obowiązkowe jeśli planujemy dłuższy pobyt w tym kraju. Biorąc pod uwagę pobyt w bardzo często obcym dla nas kraju musimy brać pod uwagę wszystkie istniejące możliwości, od zwykłej choroby, grypy, przeziębienia po nieszczęśliwy wypadek.

 

W jaki sposób wykupić ubezpieczenie zdrowotne w Holandii? Aby to zrobić musimy udać się do jednej z kilkudziesięciu ubezpieczalni prywatnych, mając pełną swobodę wyboru, który jest dość prosty biorąc pod uwagę niewielkie różnice w ofercie. Świadczenie takie pokrywa podstawową opiekę zdrowotną taką jak wizyta lekarza domowego, sytuacje awaryjne dotyczące leczenia nagłych przypadków, wizytę u lekarza specjalisty oraz nasz pobyt w szpitalu. Możliwe jest także skorzystanie z bardziej rozbudowanych usług medycznych, wymaga to jednak wykupienia dodatkowego pakietu, dającego nam jednak dostęp do medycyny alternatywnej, wizyty u psychologa czy dentysty, usług fizjoterapeuty.

 

Warto pamiętać również o tym, że w Holandii ubezpieczenie dzieci do lat 18 jest darmowe, powinniśmy więc niezwłocznie zgłosić się do naszego ubezpieczyciela aby mogły one w pełni korzystać ze wszystkich dostępnych możliwości medycznych. To bardzo istotny fakt, o którym zapomina większość osób udających się do Holandii po raz pierwszy.

 

Jak należy postępować w przypadku choroby bądź uszczerbku na zdrowiu? W pierwszej kolejności powinniśmy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zdiagnozuje nasze dolegliwości. W dalszej kolejności, w zależności od potrzeb i wymagań naszej choroby kierowani jesteśmy do specjalisty, który na bardzo wysokim poziomie zajmie się opieką nad naszą osobą. Kwestie dotyczące leczenia są bardzo często chwalone przez Polaków odwiedzających Holandię. Ma to związek przede wszystkim z bardzo szczegółowym badaniem oraz naturalnym podejściem do ochrony i leczenia naszego organizmu. Ma to swoje następstwa w szczególności w przypadku przepisywanych nam lekarstw, wśród których bardzo rzadko znajdziemy tak popularne w Polsce antybiotyki.

 

W Holandii mamy także możliwość ubiegania się o dofinansowania do opieki medycznej dla nas samych bądź naszej rodziny. Warto skorzystać z takiej możliwości, szczególnie w przypadku, gdy nasze roczne przychody kształtują się na bardzo niskim poziomie, utrudniającym skorzystanie z usług specjalistów. Wyjątkowo wysoki poziom opieki medycznej wiąże się niestety z kosztami, dofinansowanie jest więc dobrym sposobem na zabezpieczenie własnego zdrowia przed niespodziewanymi sytuacjami.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń