Największe plaże w Niemczech, sprawdź gdzie warto wybrać się na urlop

Zdecydowana większość z nas lubi chociaż raz na jakiś czas odpocząć na plaży. Słońce, piasek, możliwość relaksu i zapomnienia o trudach dnia codziennego. Jeżeli dodatkowo uda nam się znaleźć dość odludne miejsce, cisza i spokój także są dużym atutem. Jeżeli natomiast wybieramy się na urlop do Niemiec, znajdziemy tam kilka wyjątkowych plaż, które warto odwiedzić i na własnej skórze przekonać się o ich możliwościach. Gdzie zatem warto się wybrać?

 

Niemieckie plaże nie różnią się zbytnio od ich polskich odpowiedników, część z nich oferuje jednak zupełnie inne standardy, dużą powierzchnię oraz przyjaznych mieszkańców, którzy chętnie wskażą nam nie tylko miejsce do opalania lecz także restauracje, puby czy też inne atrakcje, na jakie natrafić możemy w danej miejscowości. Zdecydowanie jest co zwiedzać, sprawdźcie więc naszą subiektywną listę najciekawszych plaż, jakie odwiedzić możecie na terenie Niemiec. A może mieliście już możliwość sprawdzenia jednej z nich?

 

Zaczynamy od… Wysp Fryzjerskich

 

Dla części turystów nie jest to miejsce warte polecenia ze względu na swoją surowość oraz dość wietrzny klimat jednak plaża o długości ponad 40 kilometrów musi robić wrażenie. Nawet w sezonie ciężko tutaj narzekać na brak miejsca co sprawia, że wybrać możemy się praktycznie całą rodziną. Dodatkowo, na terenie dwóch wysp, znaleźć można malownicze wioski kryte strzechą co daje nam możliwość odbycia dłuższych i krótszych, dość interesujących wycieczek.

 

Mieliście kiedykolwiek możliwość by odwiedzić Kühlungsborn? Ta wyjątkowa plaża pochwalić może się przede wszystkim ponad 240 metrową promenadą, na której spotkać możemy turystów z całego świata. Nowoczesność miesza się tutaj z klasyczną architekturą dzięki czemu w przypadku gorszej pogody mamy możliwość zapoznania się z kilkoma bardzo atrakcyjnymi wizualnie zabytkami. Ogromna plaża to zdecydowanie atut tej niezwykle przyjemnej i popularnej wśród wielu osób lokalizacji.

 

Udajmy się odrobinę na zachód…

 

Docieramy bowiem do Timmendorfer Strand, znajdującej się na zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Turystyczna miejscowość pochwalić może się licznymi atrakcjami, wyjątkowymi restauracjami, miejscami do zabawy oraz odpoczynku jak również polem golfowym, które idealnie dopełnia letni klimat tego miejsca. Ponad 7 kilometrów plaż sprawia, że każdy znajdzie tutaj dla siebie odpowiednią ilość miejsca by wypocząć z dala od zgiełku miasta. Także liczne sklepy pozwolą nam w pełni cieszyć się urlopem.

 

Jeżeli do odpoczynku niezbędne jest nam odpowiednie spa oraz relaksujące warunki, udać powinniśmy się natomiast do Zingst, miejsca w którym plaża charakteryzuje się wyjątkowo miękkim, przyjemnym w kontakcie piaskiem. W tym szczególnym miejscu znajduje się także park leśny, w którym spotkać możemy interesującą faunę oraz florę. W Niemczech nie brakuje miejsc z wyjątkowymi plażami, mamy więc nieograniczone możliwości wyboru idealnego miejsca do spędzenia urlopu.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń