Najpiękniejsze stadiony w Niemczech – musisz je zobaczyć!

Każdego roku tysiące polskich turystów przemierza teren Niemiec zaspokajając przy okazji swoje piłkarskie pasje. W jaki sposób? Kraj ten to przede wszystkim jedna z najsilniejszych lig w Europie, budząc emocje praktycznie na całym świecie. Przekraczając polsko – niemiecką granicę docieramy do świata niesamowitych stadionów, piłkarskich aren będących świadkiem sportowych widowisk, gromadząc przy okazji dziesiątki tysięcy kibiców. Jakie stadiony w Niemczech warto odwiedzić? W jaki sposób zaplanować trasę podróży by zobaczyć je wszystkie?

 

Na początku naszej drogi docieramy do Monachium, jednego z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich miast, położonego na Wyżynie Bawarskiej. To tutaj mieści się Allianz Arena, uznawany za jeden z najnowocześniejszych stadionów świata. Swoje mecze rozgrywają tu dwa monachijskie zespoły a ciekawostką jest fakt, że w zależności od gospodarza zmienia się całkowicie kolor podświetlenia całego obiektu. Dach i fasada stadionu zbudowane są natomiast z cienkich, foliowych poduszek, pompowanych przez wentylatory znajdujące się pod stadionem. Widok zapiera dech w piersi!

 

Kontynuując naszą piłkarską podróż docieramy do Dortmundu, na Signal Iduna Park. Szósty pod względem wielkości stadion Europy musi robić niezapomniane wrażenie na każdym kibicu, który postanowi odwiedzić obiekt zajmowany na co dzień przez Borussię. Ogromny stadion z niesamowitą historią, kilkukrotnie rozbudowywany, głównie na potrzeby rozgrywanych tu meczy mistrzostw świata. Jest to jednocześnie jeden z najczęściej odwiedzanych stadionów przez Polaków, przede wszystkim ze względu na sympatię związaną z historią grających w tym klubie polskich zawodników.

 

Docieramy do Berlina, stolicy Niemiec, gdzie mieści się Stadion Olimpijski. Jego historia zaczęła się w 1916 roku, gdy odbyć na nim miały się Igrzyska Olimpijskie, które ostatecznie z powodu wybuchu wojny odwołano. Przeznaczony przede wszystkim do zmagań lekkoatletów z biegiem czasu stał się także domem dla Herthy Berlin, oddając kibicom do dyspozycji drugi największy stadion piłkarski w Niemczech.

 

Na koniec trafiamy do Hamburga, na Volksparkstadion. Wyjątkowy obiekt, który niejednokrotnie gościł także polską reprezentację, która w meczach z gospodarzami trzykrotnie remisowała, stając się dość szczęśliwym dla nas stadionem. Wielokrotnie zmieniana nazwa tego miejsca może zmylić niejednego kibica, możemy jednak zapewnić, że arena ta jest jednym z obowiązkowych miejsc na trasie piłkarskiej pielgrzymki do Niemiec.

 

To zaledwie cztery z wielu wartych zobaczenia stadionów w Niemczech. Ogromna piłkarska tradycja, wielkie sukcesy na arenie europejskiej czy międzynarodowej pozwoliły na zapewnienie kibicom niezapomnianych wrażeń nie tylko sportowych, lecz także estetycznych. W wielu mniejszych miejscowościach spotkać można stadiony może nie największe, zbudowane jednak z pomysłem, wzbudzając zachwyt odwiedzających je osób.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń