Planujesz tegoroczne wakacje? Sprawdź co zaoferuje Ci Holandia

Każdy z nas w czasie wakacji zakłada sobie inne cele. Jedne osoby wolą przez całe dnie wylegiwać się na plaży, inne planują zwiedzanie i poznawanie różnorodnych kultur. Czy zatem Holandia jest w stanie zaoferować coś ciekawego dla jednych i drugich? Poniżej postanowiliśmy przekonać się samodzielnie i sprawdzić jakie atrakcje czekają na nas w trakcie wymarzonego urlopu. Czy uda się wśród dziesiątek zabytków znaleźć także atrakcyjne plaże?

 

Pierwsze pytanie na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć dotyczy tego dlaczego wybrać powinniśmy właśnie Holandię zamiast Wysp Kanaryjskich, Mauritiusa, włoskich Alp czy też gorącej Hiszpanii. O ile bowiem nie nastawiamy się jedynie na wylegiwanie się pod palmami, Holandia jest w stanie zaoferować nam pełen pakiet atrakcji, od przyjemnych plaż po ogrom miejsc wartych zobaczenia, niekoniecznie zabytkowych jednak posiadających ogromne walory artystyczne. Czym zatem urzeka nas Holandia w trakcie wakacji i czy warto zamówić bus do Holandii?

 

Holenderskie miasta

 

Tak właściwie skupić moglibyśmy się jedynie na atrakcjach Amsterdamu a i tak nie wystarczyłoby nam miejsca. Jedno z najciekawszych miast w całej Europie, o którym już niejednokrotnie wspominaliśmy w naszych artykułach. Na jednych czeka ponad 600 kanałów, przynoszących ukojenie w upalne dni, malowniczo umiejscowione i przyciągające wzrok turystów. Na innych natomiast czeka Red Light District, miejsce uciech, do którego zmierzają młodzi ludzie z całego świata.

 

Jeśli jesteśmy wielkimi fanami sera, udać powinniśmy się do miasta o bardzo bliskiej nam nazwie, Gouda. Wakacje spędzone wśród serów? Dlaczego nie. Chcąc koniecznie spędzić urlop w mieście udać powinniśmy się do Hagi. Co prawda nie uciekniemy od gwaru i hałasu wielkiej aglomeracji ale świat, który tam napotkamy zaskoczy nas niejednokrotnie swoimi sekretami. Jeżeli jednak niekoniecznie interesuje nas zgiełk dużego miasta mamy także inne ciekawe propozycje na spędzenie wakacyjnego czasu…

 

Plaże w Holandii

 

Miejsc w których możemy się opalać znajdziemy w Holandii pod dostatkiem. Dostęp do Morza Północnego zdecydowanie ułatwia turystom możliwość spędzenia czasu na gorącym piasku. Jeśli z dowolnego powodu przebywamy właśnie w Hadze, nasze pierwsze kroki skierować powinniśmy ku Scheveningen, prawdopodobnie największemu kurortowi w Holandii. Mnogość dodatkowych atrakcji tylko dodaje temu miejscu kolorytu sprawiając, że mając do wyboru tylko jedno miejsce do odwiedzin, skierować powinniśmy się właśnie tam.

 

Drugim miejscem, które polecić możemy zdecydowanie, jest Wijk aan Zee. Ogromna plaża, mnóstwo Polaków, nie jest więc dużym wyczynem usłyszenie ojczystego języka wśród tłumu turystów. Minusy? Niewielka baza noclegowa przez co, jeżeli dotrzemy na miejsce samochodem, już pod wieczór ogromna część plaży pozostanie do naszej wyłącznej dyspozycji. I chociaż wakacje w ciepłych krajach kuszą, Holandia zasługuje na swoją szansę, będąc ciekawym i atrakcyjnym celem naszych letnich wojaży.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń