Weekend w Berlinie, co warto zobaczyć, co warto zwiedzić?

Weekendowy wypad do Berlina, szczególnie biorąc pod uwagę niewielką odległość z dużej części polskich miast, to zawsze bardzo dobry pomysł. Miasto tak ogromne, z tak wielką liczbą atrakcji, miejsc do odwiedzenia, bogatą kulturą oraz tradycją, za każdym razem odkryje przed nami coś zupełnie nowego. Mając stosunkowo niewielką ilość czasu warto zatem zastanowić się w jakim kierunku się udać, czym oraz co warto zwiedzić już na miejscu.

 

Czy w trakcie takiej wycieczki niezbędny jest nam język niemiecki? Jak zawsze, to zależy. W większości przypadków bez problemu porozumiemy się w języku angielskim, w wielu sytuacjach uda nam się także porozumieć po polsku. Warto jednak abyśmy przed wyjazdem przyswoili sobie chociaż kilka najważniejszych zwrotów, przydatnych w trakcie transportu, robienia zakupów, pytania o drogę, poruszania się po mieście. Niekonieczne ale przydatne. Miło jest także zaskoczyć Niemca płynną odpowiedzią.

 

Jak poruszać się po Berlinie?

 

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z transportu publicznego. U-Bahn oraz S-Bahn działają bez zarzutu, dzięki nim dostać możemy się w dowolny zakątek miasta. Pamiętajmy natomiast, by skorzystać z biletu jednodniowego, który wyjdzie nam relatywnie najtaniej, nawet jeśli nie będziemy z niego korzystali przez zdecydowaną większość dnia. Tak metro jak i szybka kolej to wygodny sposób by zaplanować sobie poruszanie się po mieście i jeden z powodów dla których warto poznać niemieckie zwroty.

 

Udając się na weekend do Berlina warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg. O ile nie zależy nam na najwyższych standardach a w pokoju spędzać będziemy niewielką ilość czasu, zrezygnować możemy z drogich hoteli na rzecz hosteli, wynajmu domku lub pokoju w zależności od liczby osób. Bez problemu znajdziemy także nocleg u Polaków, którzy licznie zamieszkują Berlin. W ten sposób nie tylko znajdziemy miejsce do spania lecz także porozmawiamy o miejscach wartych odwiedzenia w ciągu dnia. Nie zapomnijmy również odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie bilet na bus do Niemiec, ponieważ kilka dnia przed naszym wyjazdem może być już problem ze znalezieniem wolnych miejsc.

 

Co warto zobaczyć w Berlinie?

 

Liczba atrakcji, w zależności od naszych zainteresowań, jest ogromna. Bez względu na to czy chcemy zwiedzać zabytki, restauracje, nowoczesne budynki, parki zawsze znajdziemy coś dla siebie. Brama Brandenburska, siedziba Reichstagu, Checkpoint Charlie oraz Aleksanderplatz to miejsca które odwiedzić musimy obowiązkowo. Bez nich wycieczka do Berlina nie będzie pełna i satysfakcjonująca. To standardowe przystanki w trakcie zwiedzania miasta, atrakcyjne wizualnie oraz kulturowo.

 

Jeśli lubimy miejsca nietypowe, udać powinniśmy się do Muzeum Fotografii. Połączenie walorów artystycznych z ciekawością dają niesamowite połączenie. Nawet jeśli nie interesujemy się fotografią będzie to dla nas wartościowa wizyta. Zajrzeć powinniśmy także do East Side Gallery oraz Galeries Lafayette, miejsc które chociaż mocno związane ze sztuką, nie zmęczą nas nudnymi wystawami. Jak widać Berlin weekendowo to ogrom możliwości, z których i tak zdołaliśmy wymienić zaledwie kilka.

Chcesz zarezerować przejazd? Kliknij w przycisk obok!
Zadzwoń